Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Dlaczego kobiety przez wieki miały przerąbane?

niewolnicaJuż od starożytności kobieta stała na straconej pozycji. Wystarczy rzucić okiem na historię Imperium Romanum. Kiedy dla poprawy sytuacji głodującej biedoty prowadzono rozdawnictwo zboża, otrzymywali je tylko mężczyźni. 

Na tym ich pognębienie się nie kończyło. Nie mogły kształcić się tak jak chciały, nie mogły zachować swojego własnego imienia, a ich pierwsze doświadczenia seksualne obarczone były strachem i często przemocą.

Wspólnie z serwisem Deser.pl zapraszamy na film oparty na topce autorstwa Konrada Pytki  „10 dowodów na to, że kobiety miały zawsze pod górkę”. Pełną, tekstową wersję materiału znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy też do odwiedzenia strony Deseru.pl i zapoznania się z dyskusją pod filmem.

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze (4)

    1. maciejmakro Odpowiedz

     Kobiety zawsze znajdą powód by się nad sobą uzalać, to nie kwestia warunków obiektywnych ale psychiki.
     Osobną kwestią jest istnienie tzw. „Feministów” czyli mężczyzn o poglądach feministycznych… jedni lecą na ciała (mogę zrozumieć, ale nie pochwalam), część robi to z przyczyn ideologicznych jako zajadli lewacy, reszta to pożyteczni idioci…

     • Adam Wojasz Odpowiedz

      „Kobiety zawsze znajdą powód by się nad sobą uzalać, to nie kwestia warunków obiektywnych ale psychiki.” Nie wiem co z tobą jest nie tak – masz poważne problemy emocjonalno-psychiczne związane z kobietami (u mężczyzny najczęściej spowodowane odtrącaniem z ich strony). Zacznij leczyć swoje problemy, a nie obrażaj innych. Bycie szowinistą to upadek przez swoje zranione i zawyżone przez „ojców” ego. Obiektywnie patrząc na historię, kobiety nie miały praktycznie żadnych praw to fakty. Obecnie jest podobnie w wielu krajach świata np. Indie, bliski wschód, Chiny (tutaj za zabicie dziewczynki nawet nie ma kary! To jest dozwolone.). Problemem takiego stanu rzeczy nie jest mentalność kobiet, a właśnie mężczyzn. Dlaczego było tyle wojen, mamy zanieczyszczony ekosystem, od zawsze dominuje wyzysk zamiast braterstwo? W Europie i Ameryce kobiety widząc, że mężczyźni się nie zmienią, bo za wygodnie, zaczęły odpłacać/odpowiadać agresją na agresję itp. Zorientowały się, iż dialog o innym zabarwieniu nic nie da. Niestety to bardzo źle świadczy o nas, że co dopiero taka taktyka poskutkowała na rozwój naszej empatii. Nie chcę oczyszczać wszystkie kobiety, ale historia ukazuje nam czarno na białym kto tutaj ma problem z feminizmem = męskie ego.

    2. prym Odpowiedz

     Dlaczego mężczyźni mieli przerąbane? Bo są silniejsi fizycznie od kobiet, nawet rozdawane zboże musieli na własnych barkach przynosić do domu. Harowali w obejściu od świtu do nocy żeby zapewnić kobietom i dzieciom co najmniej minimum egzystencji. Musieli znaleźć czas na naukę władania bronią i ryzykowali życie żeby obronić kobiety przed napastnikami. Byli traktowani jak maszynki do robienia dzieci. Sprzedawani w niewolę torturowani traktowani jak towar i. t. d., i.t.d. Kiedyś nie było problemu, że jest podział ról ze względu na naturę, płeć, możliwości.

    Dodaj komentarz

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.