Ciekawostki Historyczne

Fenomen w ogarniętej wojną Europie. Największa podziemna organizacja państwowa oraz jej siły zbrojne. Setki tysięcy patriotów walczących z okupantem za ojczyznę i niezłomnie wierzących w zwycięstwo. Armia Krajowa – chwalebny rozdział polskiej historii.

W „Wielkiej Księdze Armii Krajowej” przedstawiono wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z tą niezwykłą formacją. Czytelnik sięgając po tę publikacje ma okazję zapoznać się z początkami Polskiego Państwa Podziemnego.  Może zrozumieć kluczowe decyzje i motywacje dowódców. W pełni pojąć realia konspiracyjnego życia i doświadczyć atmosfery zagrożenia, towarzyszącego prawie na każdym kroku członkom polskiego podziemia niepodległościowego.

W tym opasłym tomie nie mogło zabraknąć również opisów spektakularnych akcji, takich jak chociażby obicia więźniów pod Arsenałem, wykonania wyroku na kacie Warszawy SS-Brigadeführerze Franzu Kutscherze czy wreszcie Akcji Góral.

kup-terazZnajdziemy tam ponadto opisy bohaterstwa ludzi, którzy „nie sypnęli” mimo bestialskich tortur w katowniach gestapo. Całe rozdziały poświęcono działalności kobiet, uzbrojeniu żołnierzy podziemia oraz dylematom targającym akowcami w ostatnich miesiącach wojny

Co istotne, na kartach „Wielkiej Księgi” jej autorzy starają się również przybliżyć Czytelnikom tematy mniej znane, o których do tej pory pisało się niewiele. Mamy zatem sposobność zajrzenia do arsenału najbardziej nietypowych metod walki z okupantem czy przyjrzenia się bliżej kulisom działalność egzekutorów.

„Wielka Księga Armii Krajowej” już w sprzedaży. Znajdziecie w niej również teksty innych publicystów „Ciekawostek Historycznych”.

„Wielka Księga Armii Krajowej” już w sprzedaży. Znajdziecie w niej również teksty innych publicystów „Ciekawostek Historycznych”.

„Wielka Księga Armii Krajowej” opowiada o historii polskiej armii podziemnej w sposób kompleksowy i pasjonujący. Jej autorami są wybitni znawcy i pasjonaci II wojny światowej wśród, których nie zabrakło publicystów „Ciekawostek Historycznych”.

Znajdziecie tam rozdziały napisane przez dr Annę Gabryś, dr. hab. Marka Gałęzowskiego, dr. Dawida Golika, Annę Herbich, Stanisława M. Jankowskiego, Wojciecha Königsberga, Rafała Kuzaka, Wojciecha Ladę,  Michał Mackiewicz, prof. Grzegorza Mazura, Sebastiana Pawlinę i Kacpra Śledzińskiego.

To historia męstwa i poświęcenia, wzbogacona setkami zdjęć (również niepublikowanymi) i relacjami świadków. To hołd oddany polskim bohaterom.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Druga wojna światowa

Zarażały tyfusem i kradły broń. W Polsce nawet prostytutki walczyły z hitlerowcami!

„Unikaj polskich dziewcząt, bo cię wciągną w zasadzkę, gdzie stracisz broń, a nawet życie". Właśnie tak niemieckie władze ostrzegały swoich żołnierzy przybywających na urlop do okupowanej...

19 listopada 2015 | Autorzy: Rafał Kuzak

Druga wojna światowa

Wystarczyło 90 sekund. Likwidacja kata Pawiaka

Na okupacyjnej mapie Warszawy Pawiak zajmował szczególne miejsce. Przez mury więzienia przewinęło się ponad 90 tysięcy osób. Połowa z nich nie dożyła końca wojny. W...

7 marca 2014 | Autorzy: Rafał Kuzak

Druga wojna światowa

Czy Koppe zginie? Ostatnia akcja elitarnej jednostki Armii Krajowej

Kutscherę

28 stycznia 2014 | Autorzy: Rafał Kuzak

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.