Ciekawostki Historyczne

Nietypowe jedzenie, którego w dodatku można spróbować za darmo, zawsze jest dobrym pomysłem. Po spotkaniu w Muzeum Powstania, na które przyszło blisko sto pięćdziesiąt osób, chcieliście więcej. Na Waszą prośbę udało nam się zorganizować kilka kolejnych spotkań.

W trzech miastach porozmawiamy z Wami o najnowszej książce „Ciekawostek historycznych”. Oprócz posłuchania o kuchni naszych babć i ich zmaganiach z niemiecką okupacją, będziecie mogli także spróbować tego, co wówczas jadano. Przygotujemy dla Was małą degustację. Będzie można podpytać autorkę o przepisy i porady z książki oraz dowiedzieć się co nieco, o tym, jak to właściwie było z gotowaniem w czasie wojny.

Sprawdź, czy posmakuje Ci kawa z żołędzi!

Choć w czasie okupacji robiło się mąkę z trawy, kawę z żołędzi, marmoladę z buraków, a ziemniak musiał udawać jajko, a jajko i cebula rybę Polki gotowały lepiej niż MasterChef. Ich niesamowita pomysłowość i determinacja także po latach imponują.

Artykuł powstał w oparciu o najnowszą książkę "Ciekawostek historycznych". "Okupacja od kuchni. Kobieca sztuka przetrwania" - pierwsza publikacja poświęcona kulinarnej zaradności Polek w czasie okupacji już w sprzedaży! Kliknij, aby kupić ją ze specjalnym rabatem.

Artykuł powstał w oparciu o najnowszą książkę „Ciekawostek historycznych”. „Okupacja od kuchni. Kobieca sztuka przetrwania” – pierwsza publikacja poświęcona kulinarnej zaradności Polek w czasie okupacji już w sprzedaży! Kliknij, aby kupić ją ze specjalnym rabatem.

Przygotowywanie posiłków na parze, bez tłuszczu, bez mięsa, z naturalnych składników, oszczędnie… wtedy okrutny przymus – dziś to światowa moda!

Jeśli chcecie się przekonać jak to dokładnie było zapraszamy!

  • 28 września o godzinie 18.30 w Krakowie (Empik w Bonarce);
  • 30 września o godzinie 18 we Wrocławiu (Empik Renoma); więcej informacji o tym spotkaniu znajdziecie TUTAJ
  • 4 października w Krakowie na Najedzeni Fest; więcej informacji o tym spotkaniu znajdziecie TUTAJ
  • 10 października o godzinie 16 w Łodzi o godzinie 16 (Empik Manufaktura); więcej informacji o tym spotkaniu znajdziecie TUTAJ
  • 16 października w Krakowie o godzinie 18 (Dom Kultury „Podgórze”); więcej informacji o tym spotkaniu znajdziecie TUTAJ

Nie zabraknie oczywiście małego poczęstunku. Będziecie mogli spróbować kawy z żołędzi, piernika z marchwi, kartoflanego chleba i smarowidła, którego nasze babcie używały zamiast masła. Wszystkie smakołyki przygotowane przez autorkę.

 

 

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.