Ciekawostki Historyczne

Czy to możliwe, że Józef Stalin był Polakiem? Na pewno święcie wierzył w to sekretarz generalny KPZR Nikita Chruszczow, a wraz z nim połowa radzieckiego politbiura. Skąd w ogóle taki pomysł? Tego dowiecie się z naszej infografiki.

 

KOMENTARZE (18)

Dodaj komentarz

We all live in Polish world… :D

O masakra, ten podróżnik ze zdjęcia NAPRAWDĘ jest podobny :O ale lepiej żeby to nie było prawda, nie dość, że Dzierżyński, to byłby jeszcze Stalin :/

Kopacz i Tusk to też Polacy (podobno), więc Stalin mnie nie dziwi.

  Wojciech Jedrzejek

  Każdy Polak nie pasujący do twoich poglądów i przekonań to już nie-Polak ? Domagasz się ty i tobie podobni jednomyślności ? Tę przerabialiśmy za PRL. Chcesz powtórki ?

Tyle tylko że Przewalski był Rosjaninem…

  Nasz publicysta | Rafał Kuzak

  Nie, Przewalski był jak najbardziej Polakiem. Sporo o tym pisze w swojej książce Andrzej Węgłowski.

przecież Przewalski uważał się za Rosjanina, na własne życzenie walczył przeciw nam w Powstaniu Listopadowym. Jego ojciec był również zagorzałym Rosjaninem – oficerem carskiej armii… kto to wymyślił że był Polakiem????

  Nasz publicysta | Rafał Kuzak

  Ależ skąd. Przewalski nie uważał się za Rosjanina, co bardzo dokładnie wyjaśnia w swojej książce Andrzej Węgłowski. Zachęcam do lektury.

   No tak, panie Kuzak, odpowiedź na wszystko brzmi: 'tak napisał w swojej książce Andrzej Węgłowski’ :D

    Nasz publicysta | Rafał Kuzak

    Skoro autor książki zadał sobie trud i bardzo obszernie odnosi się do tej kwestii, to jak najbardziej warto sięgnąć po książkę i przeczytać, ponieważ nazywanie go Rosjaninem jest nadużyciem.

    Sam Przewalski stwierdzał nieraz, że brzmienie jego nazwiska mówi samo za siebie (co znamienne nigdy go nie zrusyfikował). W swojej autobiografii zresztą też wyraźnie napisał, że miał polskie pochodzenie.

nie jest podobny, ma jedynie takie same wąsy. Inne czoło, inny nos….

Jeszce tego by brakowało…

Dlaczego my, Polacy, za wszelka cenę szukamy w każdym polskich korzeni??? My naprawdę nie jesteśmy zadnym narodem wybranym… opanujmy się więc …

No i pewnie gdyby tatuś należycie zaopiekował się synkiem, to by włączył synek Rosję do Polski… xD

Wydumane. Naginanie faktów w celu wywołania sensacji; historyk nie uwierzy,ale tzw. „prosty lud” to łyknie i pójdzie z tym w świat- najpierw delikatnie- „u cioci na imieninach”, a potem coraz odważniej. Właśnie tak się szerzy głupota.

A czemu by nie? Przeciez Polak potrafi :-) poza tym, Zach cam do biografii carycy Katarzyny….:-)
Mocny z nas narod i dlatego chca z nas zrobic durniow :-)

Haha śmieszne twrócą Jezusa w Brazyli miał polskiego dziadka ale jego ojciec juz był Francuzi bo mieszkał we Francji i nie nazywa się go Polakiem to samo z wszystkimi innymi na emigracji mówi się że należą do tego kraju w którym się urodzili i wychowali niejednokrotnie oni sami nie dbaja o to ze jakiś tam dziadek miał jakieś tam słowiańskie pochodzenie a my Polaczki chcemy całemu światu udowodnić nie wiem co i po co. A przez takie smieciowe książki koleżanką z innej półkuli ie pyta czy obozy zagłady były polskie bo przeczytała jedna z książek i ma mętlik w głowie… wydawanie takich książek powinno być zakazane!

Zobacz również

„Ciekawostki historyczne.pl”. Garść liczb na koniec…...

Już za kilka dni koniec roku szkolnego. Z tej okazji postanowiliśmy podzielić się z Wami może nie naszymi ocenami, ale - przynajmniej wynikami. To był...

23 czerwca 2015 | Autorzy: Redakcja

10 faktów, po których poczujesz się...

Spektakularne sukcesy polskiej husarii. Imponująca akcja polskich komandosów pod Monte Cassino. I Brytyjczycy przyjeżdżający do Polski... na zmywak. Te historie poprawią humor każdemu Polakowi.

15 lutego 2015 | Autorzy: Rafał Kuzak

Nowożytność

Polski łącznik Drakuli. Czy słynny wampir...

Nie byłoby „Drakuli” Brama Stokera bez legend z naszej części Europy. To w nich autor powieści znalazł wampiry i sposoby na walkę z nimi. A...

12 lutego 2015 | Autorzy: Adam Węgłowski

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.