Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Możesz w to nie wierzyć, ale taka była prawda!

wideo213Czasami fakty historyczne potrafią wprawić niemal w osłupienie. Jak inaczej zareagować na to, że przed drugą wojną światową można było w Polsce pójść do więzienia za obrazę Hitlera, a mord katyński przeżyło czterystu Polaków?

Okazuje się, że w średniowieczu popełniwszy samobójstwo, nawet po śmierci nie unikało się kary. Dotkliwej. A skoro już o średniowieczu mowa, to jeden z naszych nadwiślańskich rodaków najprawdopodobniej władał średniowieczną Hiszpanią. Ciekawe, czy z tego tytułu przysługują nam jakieś zniżki na zwiedzanie tamtejszych zabytków? „Ciekawostki Historyczne” i dział wideo serwisu „Gazeta.pl” zapraszają na wideo.

Więcej komentarzy do materiału znajdziecie na stronach Deseru.pl. Swoją drogą, w związku z publikacją filmu sama TOP-ka najbardziej niewiarygodnych ciekawostek historycznych też przeszła spory lifting. Sami zobaczcie!

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze (6)

    1. Segat Odpowiedz

     Z wybiórczą coś tworzycie?
     Toż to kpina jest. Miałem Was za sensowniejszą stronę, niezniżającą się do poziomu Michnikowego szmatławca.

     • Nasz publicysta |Rafał Kuzak Odpowiedz

      Już wielokrotnie to wyjaśnialiśmy. My odpowiadamy za stronę merytoryczną, a Agora za montowanie i lektora (jeżeli takowy jest). Współpracę z nimi bardzo sobie cenimy za ich profesjonalizm i zamierzamy ją kontynuować.

      Jeżeli jest to dla Ciebie problem, to nikt nie będzie Cię tutaj zatrzymywał na siłę.

    2. tompo79 Odpowiedz

     Krzyczący hasła typu: „Precz z komuną” powinni najpierw odrobić lekcje z historii? Co im komuna przeszkadza? Najpierw niech sprawdzą znaczenie hasła „komuna”. Zapewne chodzi im o komunizm, ale gimbus, który dopiero skończył edukację o tym nie wie. Bazuje na jakiś „gimbatriotycznych” portalach wrzeszczących „Chcemy żołnierzy wyklętych”, „Husaria jest cacy, a resta to be”, „Kiedyś nas się bali”… Kurde, czas wyjść z piaskownicy i zacząć poznawać prawdziwą historię, nauczyć się oddzielać ziarno historii od plew propagandy.

    Dodaj komentarz

    Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.