Ciekawostki Historyczne

Czasami fakty historyczne potrafią wprawić niemal w osłupienie. Jak inaczej zareagować na to, że przed drugą wojną światową można było w Polsce pójść do więzienia za obrazę Hitlera, a mord katyński przeżyło czterystu Polaków?

Okazuje się, że w średniowieczu popełniwszy samobójstwo, nawet po śmierci nie unikało się kary. Dotkliwej. A skoro już o średniowieczu mowa, to jeden z naszych nadwiślańskich rodaków najprawdopodobniej władał średniowieczną Hiszpanią. Ciekawe, czy z tego tytułu przysługują nam jakieś zniżki na zwiedzanie tamtejszych zabytków? „Ciekawostki Historyczne” i dział wideo serwisu „Gazeta.pl” zapraszają na wideo.

Więcej komentarzy do materiału znajdziecie na stronach Deseru.pl. Swoją drogą, w związku z publikacją filmu sama TOP-ka najbardziej niewiarygodnych ciekawostek historycznych też przeszła spory lifting. Sami zobaczcie!

KOMENTARZE (6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Segat

Z wybiórczą coś tworzycie?
Toż to kpina jest. Miałem Was za sensowniejszą stronę, niezniżającą się do poziomu Michnikowego szmatławca.

  Nasz publicysta | Rafał Kuzak

  Już wielokrotnie to wyjaśnialiśmy. My odpowiadamy za stronę merytoryczną, a Agora za montowanie i lektora (jeżeli takowy jest). Współpracę z nimi bardzo sobie cenimy za ich profesjonalizm i zamierzamy ją kontynuować.

  Jeżeli jest to dla Ciebie problem, to nikt nie będzie Cię tutaj zatrzymywał na siłę.

   Mariano

   Myślę, że znajdą się inni prartnerzy, równie profesjonalni. Precz z komuną !!!

    Nasz publicysta | Rafał Kuzak

    Jak już pisałem, współpracę z Agorą bardzo sobie cenimy i jeżeli dla kogoś to problem, naprawdę nikogo nie będziemy trzymać na siłę. W sieci jest wiele portali historycznych.

   Anonim

   „dalej kontynuować” doprawdy ? ;P

tompo79

Krzyczący hasła typu: „Precz z komuną” powinni najpierw odrobić lekcje z historii? Co im komuna przeszkadza? Najpierw niech sprawdzą znaczenie hasła „komuna”. Zapewne chodzi im o komunizm, ale gimbus, który dopiero skończył edukację o tym nie wie. Bazuje na jakiś „gimbatriotycznych” portalach wrzeszczących „Chcemy żołnierzy wyklętych”, „Husaria jest cacy, a resta to be”, „Kiedyś nas się bali”… Kurde, czas wyjść z piaskownicy i zacząć poznawać prawdziwą historię, nauczyć się oddzielać ziarno historii od plew propagandy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.