Czasami fakty historyczne potrafią wprawić niemal w osłupienie. Jak inaczej zareagować na to, że przed drugą wojną światową można było w Polsce pójść do więzienia za obrazę Hitlera, a mord katyński przeżyło czterystu Polaków?
Okazuje się, że w średniowieczu popełniwszy samobójstwo, nawet po śmierci nie unikało się kary. Dotkliwej. A skoro już o średniowieczu mowa, to jeden z naszych nadwiślańskich rodaków najprawdopodobniej władał średniowieczną Hiszpanią. Ciekawe, czy z tego tytułu przysługują nam jakieś zniżki na zwiedzanie tamtejszych zabytków? „Ciekawostki Historyczne” i dział wideo serwisu „Gazeta.pl” zapraszają na wideo.
Więcej komentarzy do materiału znajdziecie na stronach Deseru.pl. Swoją drogą, w związku z publikacją filmu sama TOP-ka najbardziej niewiarygodnych ciekawostek historycznych też przeszła spory lifting. Sami zobaczcie!
KOMENTARZE (6)
Z wybiórczą coś tworzycie?
Toż to kpina jest. Miałem Was za sensowniejszą stronę, niezniżającą się do poziomu Michnikowego szmatławca.
Już wielokrotnie to wyjaśnialiśmy. My odpowiadamy za stronę merytoryczną, a Agora za montowanie i lektora (jeżeli takowy jest). Współpracę z nimi bardzo sobie cenimy za ich profesjonalizm i zamierzamy ją kontynuować.
Jeżeli jest to dla Ciebie problem, to nikt nie będzie Cię tutaj zatrzymywał na siłę.
Myślę, że znajdą się inni prartnerzy, równie profesjonalni. Precz z komuną !!!
Jak już pisałem, współpracę z Agorą bardzo sobie cenimy i jeżeli dla kogoś to problem, naprawdę nikogo nie będziemy trzymać na siłę. W sieci jest wiele portali historycznych.
„dalej kontynuować” doprawdy ? ;P
Krzyczący hasła typu: „Precz z komuną” powinni najpierw odrobić lekcje z historii? Co im komuna przeszkadza? Najpierw niech sprawdzą znaczenie hasła „komuna”. Zapewne chodzi im o komunizm, ale gimbus, który dopiero skończył edukację o tym nie wie. Bazuje na jakiś „gimbatriotycznych” portalach wrzeszczących „Chcemy żołnierzy wyklętych”, „Husaria jest cacy, a resta to be”, „Kiedyś nas się bali”… Kurde, czas wyjść z piaskownicy i zacząć poznawać prawdziwą historię, nauczyć się oddzielać ziarno historii od plew propagandy.