Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Noworoczne porządki na „Ciekawostkach historycznych”

Ciekawostki w (prze)budowie...Nowy rok to doskonała pora na sprzątanie. I właśnie tym od dwóch tygodni zajmujemy się na „Ciekawostkach historycznych”. Wszystko po to, żeby serwis był wygodniejszy, bardziej intuicyjny w obsłudze i po prostu ładniejszy. Wszystko jednak na zasadzie ewolucji. Żadnej rewolucji urządzać nie zamierzamy – o tych tylko piszemy.

Poniżej lista kilku najbardziej widocznych dla czytelników zmian. Chętnie poznamy Wasze uwagi i opinie. Możecie zamieścić je w komentarzach lub wysłać na adres: ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie też, że remont cały czas trwa – niektóre funkcje mogą działać jeszcze nie do końca tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Jeśli zauważyliście błędy lub macie własne pomysły co należy zmienić lub poprawić na „Ciekawostkach” – też dajcie nam znać!

news-kategorie1. Nowe kategorie. Stworzyliśmy zupełnie nową listę kategorii i podkategorii – tak by wyszukiwanie interesujących tematów było szybsze, prostsze i bardziej intuicyjne. Pełną listę znajdziecie tutaj. Pamiętajcie tylko, że porządkowanie artykułów w nowych kategoriach wciąż trwa. Przy niemal 400 tekstach nie jest to wcale taka łatwa sprawa.
news-czy-wiesz-ze2. „Czy wiesz, że?” na stronie głównej. Chciałbyś poznać zaskakującą anegdotę, ale jeszcze nie wiesz o czym? Szukasz podpowiedzi? Spójrz na sam dół prawej kolumny strony. Przy każdym wejściu na „Ciekawostki historyczne” zobaczysz tam wylosowany odnośnik do historii wybranej przez naszą redakcję.
news-wyszukiwarka3. Nowa wyszukiwarka. A może jednak doskonale wiesz po co wszedłeś na naszą stronę? Świetnie się składa. Mamy na „Ciekawostkach” zupełnie nową wyszukiwarkę – nie tylko działa znacznie lepiej od dotychczasowej, ale po wpisaniu kilku pierwszych liter automatycznie wyświetla listę najbardziej pasujących odpowiedzi. Nawet nie musisz klikać „szukaj”.
news-biogramy4. Biogramy autorów pod artykułami. Chcecie szybko dowiedzieć się kim jest autor danego tekstu? Nic prostszego. Teraz jego skrócony biogram znajdziecie zaraz pod dowolnym artykułem, wraz z odnośnikiem prowadzącym do pełnej listy jego tekstów.
news-odslony15. Nie mamy nic do ukrycia. Popularność „Ciekawostek historycznych” to zasługa zainteresowania ze strony naszych czytelników, dlatego nie zamierzamy niczego przed Wami ukrywać. Pod nagłówkiem każdego artykułu możecie w dowolnej chwili sprawdzić ile osób już go przeczytało.
news-najnowsze-komentarze6. „Najgorętsze dyskusje” i „Najnowsze komentarze”. Chcesz śledzić bieżące dyskusje lub sprawdzić, które artykuły przyciągają największą liczbę komentatorów? W menu „O nas” znajdziesz dwie nowe strony: listę ostatnich komentarzy oraz artykułów z ich największą liczbą.
news-system-komentarzy7. Nowy system komentarzy. Zmieniliśmy nie tylko listę komentarzy, ale też cały system komentowania na „Ciekawostkach”. Teraz – jak na każdej szanującej się stronie – możecie odpowiadać na konkretne komentarze, logować się za pośrednictwem sieci społecznościowych i korzystać ze swoich awatarów. Oczywiście jeśli wolicie anonimowość – dalej będziemy ją szanować.
news-nowe-czcionki8. Nowe szaty „Ciekawostek”. Wprowadziliśmy kilkadziesiąt mniejszych i większych poprawek wizualnych, a przede wszystkim – wymieniliśmy w całym serwisie czcionki na zupełnie nowe, naszym zdaniem bardziej czytelne i lepiej spełniające swoją rolę (Lora i Oswald). Dzięki nim w artykułach zmieści się więcej ilustracji, a czytanie powinno stać się przyjemniejsze.
news-ciekawostki-roku9. Ciekawostki roku. Po sukcesie listy najbardziej poczytnych tekstów w 2013 roku postanowiliśmy rozbudować stronę „Najpopularniejsze artykuły”. Na samym jej dole znajdziecie „ciekawostki roku”: teksty z lat 2010-2013, które zebrały największą liczbę wejść.
news-strona-glowna10. Odświeżona strona główna. Zapraszamy nie tylko do czytania naszych artykułów, ale też do odwiedzania strony główną. Zmiany nie są wielkie, natomiast jest (a przynajmniej powinno być!) czytelniej i ciekawiej. Niedługo więcej nowości – infografiki, listy TOP10 i blogi pisarzy historycznych.
news-spolecznosci11. Podziel się tekstem. Obok tytułów każdego z tekstów dodaliśmy dwa nowe przyciski. Możecie łatwo udostępniać nasze artykuły już nie tylko na Facebooku i Wykopie, ale też na Twitterze i Google+.
news-twitter12. Towarzyskie ciekawostki. Uruchomiliśmy dwa nowe konta „Ciekawostek” w sieciach społecznościowych: zapraszamy do śledzenia nas na Google Plus i na Twitterze.
news-wiecej-w13. Jeszcze więcej na ten temat. Skończyłeś jeden artykuł, a już masz okazję przeczytać kolejny? Teraz kiedy dojdziesz do końca strony podpowiemy Ci w prawym dolnym rogu co jeszcze warto przeczytać.
news-nawigacja14. Prostsza nawigacja. Dołożyliśmy starań, żeby nawigacja na „Ciekawostkach historycznych” była jeszcze prostsza i bardziej intuicyjna. Stworzyliśmy nowe archiwum, pozwalające łatwo przenieść się do dowolnego roku lub miesiąca. Uprościliśmy też prawą belkę strony (główne kategorie, „bądź na bieżąco”), a na każdej liście artykułów ujednoliciliśmy podawane informacje.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.