Ciekawostki Historyczne

Domyślamy się, że czekaliście na nie z niecierpliwością. I tak, oto ono: rozwiązanie konkursu. Ale zanim podamy listę zwycięzców, zdradzimy prawidłowe odpowiedzi.

  1. Gdzie Ferenc Orsós – członek Międzynarodowej Komisji Lekarskiej badającej zbrodnię katyńską – ukrył sprawozdanie wskazujące, że za mordem stała strona radziecka? w skarbcu Głównego Węgierskiego Banku Kredytowego
  2. Ilu Żydów Eichmann był gotowy „sprzedać” aliantom w zamian za jedną ciężarówkę? 100 Żydów
  3. Co rzekomo uratowało życie ksiądzu Béli Vardze, kiedy w 1945 roku był przesłuchiwany w sprawie katyńskiej? Tłumacz (sowiecki pułkownik) ostrzegł go, aby na wszelkie pytania o Katyń odpowiadał, że nic nie wie

Teraz najprzyjemniejsza część. Nagrody, czyli trzy egzemplarze książki Misja Wallenberga. Pojedynek z Eichmannem o życie 100 000 Żydów  ufundowane przez wydawnictwo ZNAK wędrują do:

  1. Dominiki Jastrzębskiej
  2. Zofii Szyputy
  3. Artura Reichla

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres. Przypominamy też, że do jutra trwa konkurs, w którym do wygrania jest „Brugia. Kolebka kapitalizmu”.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.