Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Rozwiązanie konkursu: Walka o życie stu tysięcy

Nagrodą jest książka: "Misja Wallenberga. Pojedynek z Eichmannem o życie 100 000 Żydów" (Znak Literanova, 2011).

Nagrodą jest książka: "Misja Wallenberga. Pojedynek z Eichmannem o życie 100 000 Żydów" (Znak Literanova, 2011).

Domyślamy się, że czekaliście na nie z niecierpliwością. I tak, oto ono: rozwiązanie konkursu. Ale zanim podamy listę zwycięzców, zdradzimy prawidłowe odpowiedzi.

  1. Gdzie Ferenc Orsós – członek Międzynarodowej Komisji Lekarskiej badającej zbrodnię katyńską – ukrył sprawozdanie wskazujące, że za mordem stała strona radziecka? w skarbcu Głównego Węgierskiego Banku Kredytowego
  2. Ilu Żydów Eichmann był gotowy „sprzedać” aliantom w zamian za jedną ciężarówkę? 100 Żydów
  3. Co rzekomo uratowało życie ksiądzu Béli Vardze, kiedy w 1945 roku był przesłuchiwany w sprawie katyńskiej? Tłumacz (sowiecki pułkownik) ostrzegł go, aby na wszelkie pytania o Katyń odpowiadał, że nic nie wie

Teraz najprzyjemniejsza część. Nagrody, czyli trzy egzemplarze książki Misja Wallenberga. Pojedynek z Eichmannem o życie 100 000 Żydów  ufundowane przez wydawnictwo ZNAK wędrują do:

  1. Dominiki Jastrzębskiej
  2. Zofii Szyputy
  3. Artura Reichla

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres. Przypominamy też, że do jutra trwa konkurs, w którym do wygrania jest „Brugia. Kolebka kapitalizmu”.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.