Ciekawostki Historyczne

Dla odmiany coś ze średniowiecza. Tym razem możecie wygrać książkę opowiadającą o historii średniowiecznego miasta, które jednak... nijak nie pasowało do średniowiecza. Brugia - kolebka kapitalizmu, emancypacji kobiet, bankowości, nowoczesnej gospodarki...

Jeśli chcecie zdobyć jeden z pięciu egzemplarzy książki „Brugia: kolebka kapitalizmu” odpowiedzcie prawidłowo na trzy poniższe pytania. Jak zawsze rozwiązania znajdziecie w opublikowanych przez nas artykułach:

  1. Jakie miano nosiła jedyna legalna forma oprocentowanej pożyczki w średniowiecznej Brugii (i Niderlandach ogółem)?
  2. Ile straganów w Hali Serowej (jednym z głównych targowisk średniowiecznej Brugii) wynajmowali w 1304 roku mężczyźni?
  3. W jakim segmencie nielegalnych usług brugijskie kobiety zdołały w przeciągu zaledwie dwudziestu lat XIV wieku ograniczyć udział właścicielski mężczyzn z ok. 50 do ok. 20 procent?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w czwartek 20 października nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.