Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Rozwiązanie konkursu: Poezja dla historyków

Nagrodą jest antologia wierszy "Gułag polskich poetów", która ukazała się nakładem wydawnictwa Most na początku czerwca.

Nagrodą jest antologia wierszy "Gułag polskich poetów", która ukazała się nakładem wydawnictwa Most na początku czerwca.

Tym razem mieliśmy dla Was dużo bardziej nietypową książkę niż zwykle, ale frekwencja i tak dopisała – przyszło 50 odpowiedzi w tym 44 prawidłowe.

Właściwe rozwiązania brzmiały następująco:

  1. O kim pewien polski poeta-zesłaniec z okresu II wojny światowej pisał, że został skazany przez Boga na bycie wodzem? O gen. Michale Tokarzewskim-Karasiewiczu
  2. O jakim wyczekiwanym dniu, w którego nadejście zesłańcy nie mogli wprost uwierzyć pisał w jednym ze swoich wierszy Zdzisław Broncel? O wizycie generała Sikorskiego w Moskwie (akceptowaliśmy też odpowiedź: o dniu, w którym w Moskwie zawisną polskie sztandary)
  3. W jaki sposób gaszono pożary na statkach należących do tak zwanej „floty Gułagu”, która transportowała zesłańców do łagrów między innymi na Kołymie? Przy pomocy pary z silników statku wpuszczanej bezpośrednio do ładowni

Nagrody – egzemplarze „Gułagu polskich poetów” – otrzymają:

  1. Dariusz Wierzański
  2. Mateusz Próchnicki z Węgrowa
  3. Piotr Niewczas
  4. Małgorzata Garasińska z Częstochowy
  5. Edyta Lutek z Gliwic

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres.

Na sam koniec dobra informacja – już dzisiaj ruszy nasz kolejny konkurs!

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.