Dziewczyny - empik

[Zapowiedź] Co czai się w mroku tajnych stowarzyszeń?

Autor: | 10 września 2016 | 2,850 odsłon

Ku Klux Klan kontra Yakuza? Fot. z materiałów promocyjnych serialu "W mroku tajnych stowarzyszeń".

Ku Klux Klan kontra Yakuza? Fot. z materiałów promocyjnych serialu „W mroku tajnych stowarzyszeń”.

Nazistowski okultyzm, Zakon Syjonu, bractwo Asasynów… To nazwy i pojęcia, które każdy z nas słyszał. Ale kto założył te ugrupowania? Jakie są ich cele? Jakie poglądy mają ich członkowie? Zapraszamy do mrocznego świata tajnych organizacji.

„W mroku tajnych stowarzyszeń” to składający się z sześciu odcinków serial kanału Polsat Viasat History przedstawiający historię tajnych stowarzyszeń, takich jak Ku Klux Klan, Zakon Syjonu i bractwo Asasynów. W serialu zobaczymy archiwalne filmy, materiały kręcone ukrytą kamerą oraz rekonstrukcje wydarzeń przygotowane z wielką dbałością o szczegóły. Poznamy odpowiedzi na wiele pytań nurtujących nas już od dawna.

Ta wciągająca seria programów odsłania kulisy działalności tajnych i niezwykle niebezpiecznych organizacji. To wyprawa do mrocznego świata sekciarskich kultów, fanatycznych grup religijnych, ezoterycznych stowarzyszeń i politycznych bojowników. Organizacje te w sekrecie przed opinią publiczną odprawiają swoje rytuały i potajemnie knują spiski i intrygi. Choć zdają się trzymać na uboczu, to często swoim działaniem wywierają wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Serial „W mroku tajnych stowarzyszeń” obejrzeć możecie od poniedziałku, 12 września do poniedziałku, 17 października, o godzinie 21.00, tylko na kanale Polsat Viasat History.

Serial zaczyna się od mocnego akcentu - już w pierwszym odcinku pojawi się Yakuza (fot. by apes_abroad, flickr, lic. CC BY-SA 2.0).

Serial zaczyna się od mocnego akcentu – już w pierwszym odcinku pojawi się Yakuza (fot. by apes_abroad, flickr, lic. CC BY-SA 2.0).

W pierwszym odcinku przyjrzymy się w Tokio, jak działa yakuza, jeden z najbardziej bezwzględnych syndykatów przestępczych na świecie, który słynie z niezwykłej przemocy i stosowania brutalnego szantażu.

Tydzień później czas na Ku Klux Klan. To rasistowska organizacja walcząca o supremację białych w USA. Choć dziś nie jest już tak silna i wszechobecna jak kiedyś, to wciąż mroczna historia przypomina o jej brutalności.

26 września w programie czas na bractwo Asasynów, jedno z najniebezpieczniejszych stowarzyszeń w średniowieczu, które do dziś przetrwało w Syrii i Iranie.

Z nazistowskim okultyzmem najbardziej kojarzy się Heinrich Himmler... a przecież nie był w tym osamotniony. Na zdjęciu Himmler w obozie Dachau w 1936 roku (Bundesarchiv, Bild 152-11-12 / CC-BY-SA 3.0).

Z nazistowskim okultyzmem najbardziej kojarzy się Heinrich Himmler… a przecież nie był w tym osamotniony. Na zdjęciu Himmler w obozie Dachau w 1936 roku (Bundesarchiv, Bild 152-11-12 / CC-BY-SA 3.0).

Czwarty odcinek przybliży nam stowarzyszenia nazistowskiego okultyzmu. Naziści byli wpływową siłą polityczną w Europie i Afryce Północnej w latach 30. minionego wieku. Mniej znane są zainteresowania faszystów pradawnym mistycyzmem, okultyzmem i kontaktami z obcymi.

W kolejnym tygodniu widzów czeka wizyta w Zakonie Syjonu. To potajemne stowarzyszenie, które powstało, aby chronić kontrowersyjne informacje o Jezusie Chrystusie. Czy ten zakon rzeczywiście istnieje, czy krążą o nim wyłącznie legendy?

Finałowy odcinek 17 października poświęcony będzie braterstwu krwi. Poznajmy prawdę o mrocznym stowarzyszeniu, które już od wielu stuleci spowija mgła tajemnicy. Kim byli i są członkowie braterstwa krwi?

„W mroku tajnych stowarzyszeń” w każdy poniedziałek o godzinie 21.00 na kanale Polsat Viasat History

Secrets_Of_The_Underworld

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

Poznaj sekret nieskazitelnej urody naszych babć. Jak one to robiły?

nad-rzeczka

Nasze babcie i prababcie nie mogły przebierać w całych stosach drogich smarowideł, palet do makijażu z dziesiątkami odcieni, przyborów do konturowania i hybrydowego manicure. A jednak posiadły sekret nieskazitelnej urody. Na czym on polegał?

21 września 2016 | Czytaj dalej...

Piękno bez konserwantów. O sekretach urody naszych prababek

Piekno zapowiedz

Fotografie przedwojennych elegantek olśniewają. Żyły niemal przed stuleciem, a przecież prezentują się często lepiej niż my same! Mają pięknie wypielęgnowane dłonie i perfekcyjnie ułożone fryzury. Ich cera promienieje. Aż trudno w to uwierzyć.

6 września 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Kershaw - pion

Czy wiesz że...

Stali na katafalku
za śmiercią Józefa Stalina tak naprawdę stał… Józef Stalin? Z uwagi na rządy terroru jakimi posługiwał się radziecki dyktator, był on swoją ostatnią ofiarą. Gdy czerwony car doznał udaru, jego otoczenie bało tak zastraszone, że bano się nawet wezwać lekarza.

sw.wojciech
Bolesław Chrobry zamordował świętego Wojciecha? Motywem tej zbrodni była chęć zaskarbienia sobie sympatii jednego z najpotężniejszych ludzi w Europie.

Magnaci
Polscy magnaci byli bogatsi od Kulczyka? Jeden z nich pozostawił po sobie spadek zbliżony do dwóch rocznych budżetów państwa!