Polskie Imperium

[Zapowiedź] Co czai się w mroku tajnych stowarzyszeń?

Autor: | 10 września 2016 | 3,047 odsłon

Ku Klux Klan kontra Yakuza? Fot. z materiałów promocyjnych serialu "W mroku tajnych stowarzyszeń".

Ku Klux Klan kontra Yakuza? Fot. z materiałów promocyjnych serialu „W mroku tajnych stowarzyszeń”.

Nazistowski okultyzm, Zakon Syjonu, bractwo Asasynów… To nazwy i pojęcia, które każdy z nas słyszał. Ale kto założył te ugrupowania? Jakie są ich cele? Jakie poglądy mają ich członkowie? Zapraszamy do mrocznego świata tajnych organizacji.

„W mroku tajnych stowarzyszeń” to składający się z sześciu odcinków serial kanału Polsat Viasat History przedstawiający historię tajnych stowarzyszeń, takich jak Ku Klux Klan, Zakon Syjonu i bractwo Asasynów. W serialu zobaczymy archiwalne filmy, materiały kręcone ukrytą kamerą oraz rekonstrukcje wydarzeń przygotowane z wielką dbałością o szczegóły. Poznamy odpowiedzi na wiele pytań nurtujących nas już od dawna.

Ta wciągająca seria programów odsłania kulisy działalności tajnych i niezwykle niebezpiecznych organizacji. To wyprawa do mrocznego świata sekciarskich kultów, fanatycznych grup religijnych, ezoterycznych stowarzyszeń i politycznych bojowników. Organizacje te w sekrecie przed opinią publiczną odprawiają swoje rytuały i potajemnie knują spiski i intrygi. Choć zdają się trzymać na uboczu, to często swoim działaniem wywierają wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Serial „W mroku tajnych stowarzyszeń” obejrzeć możecie od poniedziałku, 12 września do poniedziałku, 17 października, o godzinie 21.00, tylko na kanale Polsat Viasat History.

Serial zaczyna się od mocnego akcentu - już w pierwszym odcinku pojawi się Yakuza (fot. by apes_abroad, flickr, lic. CC BY-SA 2.0).

Serial zaczyna się od mocnego akcentu – już w pierwszym odcinku pojawi się Yakuza (fot. by apes_abroad, flickr, lic. CC BY-SA 2.0).

W pierwszym odcinku przyjrzymy się w Tokio, jak działa yakuza, jeden z najbardziej bezwzględnych syndykatów przestępczych na świecie, który słynie z niezwykłej przemocy i stosowania brutalnego szantażu.

Tydzień później czas na Ku Klux Klan. To rasistowska organizacja walcząca o supremację białych w USA. Choć dziś nie jest już tak silna i wszechobecna jak kiedyś, to wciąż mroczna historia przypomina o jej brutalności.

26 września w programie czas na bractwo Asasynów, jedno z najniebezpieczniejszych stowarzyszeń w średniowieczu, które do dziś przetrwało w Syrii i Iranie.

Z nazistowskim okultyzmem najbardziej kojarzy się Heinrich Himmler... a przecież nie był w tym osamotniony. Na zdjęciu Himmler w obozie Dachau w 1936 roku (Bundesarchiv, Bild 152-11-12 / CC-BY-SA 3.0).

Z nazistowskim okultyzmem najbardziej kojarzy się Heinrich Himmler… a przecież nie był w tym osamotniony. Na zdjęciu Himmler w obozie Dachau w 1936 roku (Bundesarchiv, Bild 152-11-12 / CC-BY-SA 3.0).

Czwarty odcinek przybliży nam stowarzyszenia nazistowskiego okultyzmu. Naziści byli wpływową siłą polityczną w Europie i Afryce Północnej w latach 30. minionego wieku. Mniej znane są zainteresowania faszystów pradawnym mistycyzmem, okultyzmem i kontaktami z obcymi.

W kolejnym tygodniu widzów czeka wizyta w Zakonie Syjonu. To potajemne stowarzyszenie, które powstało, aby chronić kontrowersyjne informacje o Jezusie Chrystusie. Czy ten zakon rzeczywiście istnieje, czy krążą o nim wyłącznie legendy?

Finałowy odcinek 17 października poświęcony będzie braterstwu krwi. Poznajmy prawdę o mrocznym stowarzyszeniu, które już od wielu stuleci spowija mgła tajemnicy. Kim byli i są członkowie braterstwa krwi?

„W mroku tajnych stowarzyszeń” w każdy poniedziałek o godzinie 21.00 na kanale Polsat Viasat History

Secrets_Of_The_Underworld

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Pogrzeb
w drugiej połowie XIX wieku w Galicji z powodu głodu umierało nawet 50 tysięcy osób rocznie? Przeciętna długość życia wynosiła zaś 27 lat dla mężczyzny i niewiele więcej dla kobiety.

stalin_childhood-340x340
Stalin jako dziecko przeżył wypadek, który zakończył się atrofią mięśni lewej ręki i jej trwałą niesprawnością? To właśnie inwalidztwo uchroniło go przed służbą wojskową i prawdopodobną śmiercią na polach bitew I wojny światowej.

miniaturka
…bohater legend arturiańskich czarodziej Merlin miał swój historyczny pierwowzór? Najprawdopodobniej był nim Myrrdin Wyllt żyjący w VI wieku w Walii, bard króla Gwenddolau. Jego imię zostało zmienione, bo wymową przypominało francuskie słowo… gówno.