Dziewczyny - empik

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na czerwiec 2016

Autor: | 31 maja 2016 | 469 odsłon

lusterkoNadszedł czas długich dni pełnych słońca. Zbliża się Dzień Dziecka, sezon urlopowy za pasem. W przerwach między aktywnościami na świeżym powietrzu warto zajrzeć do sieci, by wyłowić kolejne interesujące blogi i fanpage dotyczące historii. Zapraszamy więc na kolejną odsłonę „mocno nieaktualnych stron”.

Tak jak dotychczas w naszym zestawieniu znalazła się szczęśliwa siódemka propozycji, które mogą Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Mamy więc specjalne propozycje dla tych z Was, którzy najchętniej spędzaliby czas:

1. W zwariowanym czołgu

nmcjc

Nie macie dobrej wymówki na nieprzyjemne czynności. Nie ma zmartwienia, wystarczy, że wejdziecie na fanpage Nie mam czasu, jadę czołgiem. Wciągnie tak, że naprawdę nie będziesz mieć czasu. Bo któż się oprze czołgom robiącym drift na śniegu? Czy też heheszkom z niemieckiej motoryzacji? Na tym profilu możecie obejrzeć czołgi od zewnątrz i od środka, w akcji i rekonstrukcji, szczerbate i wiezione w naczepie ciężarówki. I jeszcze wiele, wiele więcej…

2. W stolicy Wielkopolski

poznan

Poznań. Dziś nieco przyćmiony przez większe miasta, ma przecież niesamowitą historię. Wielkie wydarzenia czasów piastowskich czy walka z germanizacją w XIX wieku to tylko drobne fragmenty w olbrzymiej i pasjonującej przeszłości stolicy Wielkopolski. Dzieje miasta zgłębicie lepiej dzięki blogowi Poznańskie Historie. Stronę prowadzi historyk zakochany w Poznaniu, który za swoją misję uznaje popularyzację wiedzy o tym mieście.

3. W oświeconym wieku XVIII

wiekXVIII

Sami piszą o sobie enigmatycznie: „Subiektywnie o wieku świateł”. Ale Piękny wiek XVIII to znacznie więcej. Na tym fanpage’u znajdziecie także także mnóstwo reprodukcji przepięknych obrazów z przepięknej epoki, przedstawiających między innymi przepiękne panie w przecudnych (i bardzo skąpych często) strojach. Scenki rodzajowe, życie codzienne, wielcy ludzie epoki. A czasem nawet rekonstrukcje historyczne. Jeśli uwielbiacie czas oświecenia (albo po prostu lubicie dużą dawkę piękna), to zdecydowanie jest to fanpage dla Was.

4. Jak zwykły człowiek przed ponad wiekiem

bho

Wolicie historię raczej oglądać niż czytać? To na pewno nie zawiedzie Was Blog Historyczno-Obyczajowy. Strona prowadzona przez Agnieszkę Lisak pełna jest przejmujących fotografii i obrazów. Stanowią one niesamowity przegląd po życiu codziennym w dawnych wiekach. Historia rynsztoków i służb porządkowania miasta. Handel i praca dzieci. Sztuka pisania listów i sekrety mody. To wszystko – i znacznie więcej – znajdziecie na tym blogu.

5. Pośród nieznanych historii

Historia pełna jest epizodów, o których nauczyciele jakoś nie opowiadają na lekcjach historii w szkole. Właśnie tym wydarzeniom poświęcony jest facebookowy profil Historia jakiej nie znacie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyście je poznali. Na tym fanpage’u znajdziecie ciekawostki, anegdoty, fotografie i memoobrazki. Dzięki temu profilowi historia codziennie – i to wielokrotnie! – może Was zaskoczyć.

6. Wśród Wikingów

msdb

Pasjonujecie się Wikingami? Ciekawi Was życie codzienne w średniowiecznej północnej Europie? W takim razie blog Moje średniowiecze jest dla Was stworzony. Jego twórczynie to żeńska grupa rekonstrukcyjna Dziki Bez. Panie same tkają i szyją piękne, praktyczne stroje. Świetnie strzelają też z łuku. Ponadto znają się na ziołolecznictwie. Na blogu chętnie dzielą się swoją szeroką wiedzą. Udostępniają też zdjęcia z rekonstrukcji i warsztatów oraz fotografie artefaktów z muzeów.

7. Ze średniowiecznym kodeksem przed oczami

kris

Interesują Was średniowieczne kodeksy i niezwykłe miniatury sprzed wieków. W takim razie fanpage Książka rękopiśmienna, inkunabuł, starodruk jest dla Was stworzony. To strona – jak piszą jej twórcy, pracownicy Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UMCS w Lublinie – dla bibliofilów i miłośników piękna dawnej książki. A ostatnio można na niej też znaleźć animowany psałterz floriański oraz… pyszne ciasto w kształcie średniowiecznego bestiariusza!

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (2)

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

Poznaj sekret nieskazitelnej urody naszych babć. Jak one to robiły?

nad-rzeczka

Nasze babcie i prababcie nie mogły przebierać w całych stosach drogich smarowideł, palet do makijażu z dziesiątkami odcieni, przyborów do konturowania i hybrydowego manicure. A jednak posiadły sekret nieskazitelnej urody. Na czym on polegał?

21 września 2016 | Czytaj dalej...

Piękno bez konserwantów. O sekretach urody naszych prababek

Piekno zapowiedz

Fotografie przedwojennych elegantek olśniewają. Żyły niemal przed stuleciem, a przecież prezentują się często lepiej niż my same! Mają pięknie wypielęgnowane dłonie i perfekcyjnie ułożone fryzury. Ich cera promienieje. Aż trudno w to uwierzyć.

6 września 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Kershaw - pion

Czy wiesz że...

Nixon2
…postać Imperatora w „Gwiezdnych Wojnach” wzorowana była na prezydencie USA Richardzie Nixonie? To nie jedyna inspiracja czasami wojny wietnamskiej. Imperium symbolizowało Stany Zjednoczone, a Ewokowie reprezentowali Wietkong.


…kpt. Piotrowski, jeden z zabójców Jerzego Popiełuszki, miał kontakty z oficerami KGB? To nie jedyny trop wskazujący na to, że zlecenie zamordowania księdza wyszło z Łubianki.

estrees
…renesansowe francuskie dwórki wiedziały, jak się zabawić? Podczas jednej z inspekcji w komnatach dam dworu znaleziono ogromne sztuczne fallusy. Wiele na pozornie cnotliwych panien prowadziło też bujne życie seksualne bez udziału mężczyzn.