Ciekawostki Historyczne

Na usilne prośby czytelników pozostajemy w tej samej epoce co ostatnio. Tym razem dzięki wygranej w konkursie "Ciekawostek historycznych" będziecie mogli się zapoznać z sylwetkami dziesięciu niezwykłych kobiet, żyjących w XVIII i XIX wieku. Nagrodami są trzy egzemplarze nowej edycja książki "Portrety pań wytwornych" Stanisława Wasylewskiego, o której więcej przeczytacie w naszej zapowiedzi.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania. Jak zwykle wszystkie rozwiązania znajdziecie w artykułach i recenzjach „Ciekawostek historycznych”:

  1. Polska księżna Izabela Czartoryska urodziła nieślubnego syna pewnemu francuskiego diukowi. Gdzie w momencie narodzin znajdował się biologiczny ojciec dziecka? (Dokładnie! Nie wystarczy miejscowość, ulica czy budynek!)
  2. Pewien niemiecki monarcha z epoki nowożytnej przyozdobił ściany korytarza prowadzącego do prywatnej biblioteki portretami… ukochanych psów. O jakim władcy mowa?
  3. Jeśli już o królach mówimy, to władca całkiem innego, leżącego dalej na północ kraju leczył ból pewnej części ciała „kąpielami” w złotych monetach. Jakiej konkretnie części ciała? Podpowiadamy, że monarcha ten był przodkiem więcej niż jednego polskiego króla.

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich osób, które do północy w czwartek 16 czerwca przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

KOMENTARZE (12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbycho

i nie tylko…dla dam konkurs ;)

Kamil Janicki

Pozory czasem mylą :). Poza tym to fajna ksiązka dla każdego kto się interesuje epoką… i wytwornymi paniami :)

Zbycho

gramy! dla swojej damy ;)

Aga

dziś rozwiązania można się spodziewać??? losowanie w toku?

Kamil Janicki

Skończyliśmy już sprawdzać odpowiedzi. Natomiast zanim podamy listę zwycięzców, zgodnie z krótką tradycją chcielibyśmy ogłosić nowy konkurs :-). Tak czy siak – myślę, że odpowiedzi będą tak jak zwykle koło 22.

Przemo

Redakcjo, a czy możliwy byłby kiedyś konkurs…na szybkość (kto pierwszy ten lepszy )??

Zbycho

a dużo odpowiedzi przyszło?? tzn duża konkurencja? :)

Kamil Janicki

Przemo: Nie organizujemy takich konkursów i nie zamierzamy. Wolimy dać nagrodę osobie, która poświęci parę minut na znalezienie i przeczytanie trzech artykułów, niż przypadkowo akurat temu, kto w danym momencie jest na Facebooku/stronie „Ciekawostek”.

Natomiast książką nagradzamy każdego kto prześle nam artykuł, który opublikujemy. Przewidujemy też nagrody dla stałych czytelników, którzy np. piszą dużo komentarzy na stronie albo na naszym profilu na Facebooku :)

Zbycho: Ponad 100, czyli podobnie jak w ostatnich konkursach :)

Napoleon8898,

Dla dam…gram !
He ! He !
Dobra już na pierwszym pytaniu poległem.
Ciekawe o czym będzie następny konek.
Vive I’ Empereur !

Robson

albo mi zegarek stanął albo już po 22 ! a rozwiązania…ani konkursu nowego nie ma :(

Kamil Janicki

Jak zawszę proszę o cierpliwość :). Przecież to nie nasz pierwszy konkurs i wiecie, że rozwiązania zawsze są późnym wieczorem albo w nocy.

Zapewniam, że tym razem też będą ;-). Właśnie układamy kolejny konkurs – tym razem nagród będzie 5, żeby szanse na wygraną były większe.

Kamil Janicki

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.