Ciekawostki Historyczne
Dwudziestolecie międzywojenne

„Kobiety mafii”. Nie dały zdominować się mężczyznom

"Wybuchowe narzeczone". Tak nazwano kobiety, które stanęły u boku najgroźniejszych mafiosów epoki prohibicji. Odważne i niepokorne, marzące tylko o jednym: wolności. Jej źródło znalazły w przestępczym świecie, gdzie postanowiły zrzucić ciasny gorset moralności i purytanizmu

Lata 20., Stany Zjednoczone. Przeklęte czasy prohibicji. Piekło dla zwykłych ludzi, raj dla przestępców. Skandale, walki gangów i strzelaniny są na porządku dziennym. Na pierwsze strony gazet trafiają kolejni królowie mafii. Ale ten pozornie męski świat ma swoje ciche bohaterki.

O najbardziej niebezpiecznych kobietach epoki prohibicji przeczytasz w książce Diane Ducret "Kobiety mafii" (Znak Horyzont 2017).

O najbardziej niebezpiecznych kobietach epoki prohibicji przeczytasz w książce Diane Ducret „Kobiety mafii” (Znak Horyzont 2017).

Mae – partnerka Ala Capone, najsłynniejszego gangstera w dziejach. Najbardziej tajemnicza i dyskretna spośród kobiet mafii.

Margaret – femme fatale, czarna wdowa, bezwzględna i niezależna. Dla kaprysu doprowadza do śmierci swoich kolejnych partnerów.

Kathryn – kobieta-gangster. Aby uratować własną skórę, jest w stanie sprzedać FBI własnego męża.

Bonnie – spragniona miłości i… pieniędzy. Wraz ze swoim kochankiem Clyde’em kradnie samochody, morduje szeryfów, policjantów i zupełnie przypadkowych ludzi. Gdy szczęście przestanie dopisywać, umrze razem z ukochanym, podziurawiona kulami.

Diane Ducret pokazuje świat mafii widziany oczami kobiet. Tych, które wiedziały, kiedy wyjść z cienia i zgarnąć wszystko. Ich historie są różne, ale łączy je jedno: by żyć po swojemu nie cofały się przed niczym.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.