Nietypowe jedzenie, którego w dodatku można spróbować za darmo, zawsze jest dobrym pomysłem. Po spotkaniu w Muzeum Powstania, na które przyszło blisko sto pięćdziesiąt osób, chcieliście więcej. Na Waszą prośbę udało nam się zorganizować kilka kolejnych spotkań.
W trzech miastach porozmawiamy z Wami o najnowszej książce „Ciekawostek historycznych”. Oprócz posłuchania o kuchni naszych babć i ich zmaganiach z niemiecką okupacją, będziecie mogli także spróbować tego, co wówczas jadano. Przygotujemy dla Was małą degustację. Będzie można podpytać autorkę o przepisy i porady z książki oraz dowiedzieć się co nieco, o tym, jak to właściwie było z gotowaniem w czasie wojny.
Sprawdź, czy posmakuje Ci kawa z żołędzi!
Choć w czasie okupacji robiło się mąkę z trawy, kawę z żołędzi, marmoladę z buraków, a ziemniak musiał udawać jajko, a jajko i cebula rybę Polki gotowały lepiej niż MasterChef. Ich niesamowita pomysłowość i determinacja także po latach imponują.
Przygotowywanie posiłków na parze, bez tłuszczu, bez mięsa, z naturalnych składników, oszczędnie… wtedy okrutny przymus – dziś to światowa moda!
Jeśli chcecie się przekonać jak to dokładnie było zapraszamy!
- 28 września o godzinie 18.30 w Krakowie (Empik w Bonarce);
- 30 września o godzinie 18 we Wrocławiu (Empik Renoma); więcej informacji o tym spotkaniu znajdziecie TUTAJ
- 4 października w Krakowie na Najedzeni Fest; więcej informacji o tym spotkaniu znajdziecie TUTAJ
- 10 października o godzinie 16 w Łodzi o godzinie 16 (Empik Manufaktura); więcej informacji o tym spotkaniu znajdziecie TUTAJ
- 16 października w Krakowie o godzinie 18 (Dom Kultury „Podgórze”); więcej informacji o tym spotkaniu znajdziecie TUTAJ
Nie zabraknie oczywiście małego poczęstunku. Będziecie mogli spróbować kawy z żołędzi, piernika z marchwi, kartoflanego chleba i smarowidła, którego nasze babcie używały zamiast masła. Wszystkie smakołyki przygotowane przez autorkę.
KOMENTARZE
W tym momencie nie ma komentrzy.