Ciekawostki Historyczne

Ta książka całkowicie odmieni twoje spojrzenie na dzieje Polski!

Historia, jaką znasz z podręczników, w dużej części składa się z uproszczeń, manipulacji, przemilczanych faktów, a czasem nawet zwykłych kłamstw. Prawda jest taka, że bitwy pod Psim Polem nie było, Kazimierz Wielki nie umarł bezpotomnie, do chrztu nie przekonała Mieszka jego żona Dobrawa, a w roku 1920 Polacy nie zwyciężyli dzięki „cudowi nad Wisłą”, tylko dzięki znakomitym działaniom naszego wywiadu. Zaskoczeni? A to dopiero początek.

Agnieszka Jankowiak-Maik (znana w internecie jako Babka od histy) w lekki sposób pisze o niezwykłych meandrach polskiej historii: ukazuje jej drugie dno, przypomina zapomniane postacie i odkrywa przemilczane wydarzenia. Do tego bezpardonowo obnaża najgłupsze elementy polityki historycznej, która – zniekształcając rzeczywistość – do dziś realizowana jest w szkołach.

Jeśli chcesz poznać prawdziwe dzieje naszego kraju i oczyścić umysł ze złogów propagandy, po prostu otwórz tę książkę i zacznij czytać.

„Mądra, a do tego zabawna książka Agnieszki Jankowiak-Maik raczej nie sprawi, że pokochacie historię Polski miłością ślepą. Da wam coś więcej – spowoduje, że się historią szczerze zainteresujecie, porzucicie pochopne sądy i wygodne mity. Uwaga! Po lekturze można nawet zamarzyć o powrocie do szkoły! Bo kto by nie chciał mieć takich lekcji i takiej nauczycielki? Ja bardzo bym chciała.”
Justyna Suchecka-Jadczak, dziennikarka

„”Oto historia z kantem, co podwójne ma dno”. Babka od histy zagląda pod podszewkę i na zaplecze dziejów, wołając „Sprawdzam!”. I udowadnia, że historia, której nas uczono, to… cóż… tylko historia, której nas uczono. Nie cała i nie jedyna. Ta książka jest jak zadanie z gwiazdką. Tyle że rozwiązane.”
Anna Kowalczyk, autorka książki „Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich”

„Agnieszka obala wiele popularnych mitów i pozwala spojrzeć na nasze dzieje bardziej obiektywnie. Udowadnia, że to nie tylko daty, ale również cała masa ciekawostek, że historia opowiada nie tylko o mężczyznach, ale także o kobietach. Mój ścisły umysł zachwyciły syntetyczne podsumowania z najważniejszymi informacjami po każdym rozdziale. Nigdy nie myślałem, że książka historyczna może tak wciągnąć chemika.”
Pan Belfer, panbelfer.pl

Przeczytaj fragment książki Czy Polska była… Polską?

„Jeżeli ktoś by powiedział, że Józef Piłsudski żył w XIII wieku, można by się po prostu uśmiechnąć, traktując taką pomyłkę jak dobry żart. W końcu to jest błąd oczywisty. Dużo poważniejsze są błędy, których nie widać na pierwszy rzut oka. Jakże łatwo je wtedy powtarzać i utrwalać! A gdy utrwalają je podręczniki szkolne, sprawa jest już naprawdę poważna. Agnieszka zrobiła wspaniałą robotę: napisała książkę, która w totalnie merytoryczny i niezwykle interesujący sposób te błędy punktuje – oraz prostuje. Dopóki nie przeczytałem „Historii, której nie było”, nie miałem pojęcia, jak wiele ich jest.”
Przemysław Staroń, psycholog, Nauczyciel Roku 2018, autor serii książek „Szkoła bohaterek i bohaterów”

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.