Ciekawostki Historyczne

Pierwsza Barbie została stworzona w 1958, ale zadebiutowała na rynku 9 marca 1959 roku, podczas nowojorskich targów zabawek.

Kosztowała 3 dolary, miała jeden jasny odcień skóry, a dzieci mogły wtedy wybierać spośród dwóch wzorów lalki: blondynki i brunetki, Barbie została stworzona przez Ruth Handler w 1958 na podstawie przeznaczonej dla dorosłych niemieckiej lalki Lilli. Barbie jest zdrobnieniem od imienia córki Ruth Handler, Barbary, pełna nazwa lalki to Barbara Millicent Roberts.
Ruth Handler była córką polskich imigrantów żydowskiego pochodzenia, którzy na początku XX wieku emigrowali do Stanów Zjednoczonych: Idy Mosko i Jacoba Mosco ( skrót od Moskowicz).
Barbie posiada siedmioro rodzeństwa: Skipper, Stacie, Krissy, Tutti, Todd, Kelly i Chelsea. Poza tym otacza się całą gromadą przyjaciół (jej najlepszą przyjaciółką jest Midge) i zwierząt (ma ich ponad 40). Od początku swojego istnienia Barbie przybrała ok. 150 postaci. Wcielała się w najróżniejsze zawody m.in Barbie astronautkę, Barbie modelkę, czy nawet dyplomatkę jest również Barbie na wózku inwalidzkim.
Najdroższą lalkę Barbie sprzedano na aukcji za 302 500$. Pieniądze z jej sprzedaży przeznaczono na badania nad rakiem piersi. Autorem tej wersji Barbie jest projektant biżuterii Stefano Canturi. Lalka miała na sobie prawdziwy, różowy diament FancyVivid

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.