Ciekawostki Historyczne

Para poznała się podczas przedstawienia w mieście Halifax w Kanadzie. Promotorzy postanowili zatrudnić Ann i wspólnie z Martinem wyruszyli w trasę po całym świecie.

Anna Haining Swan (241 cm) i  Martin Van Buren Bates (236 cm) poznali się podczas przedstawienia w mieście Halifax w Kanadzie. Promotorzy postanowili zatrudnić Ann i wspólnie z Martinem wyruszyli w trasę po całym świecie. W 1871 roku popłynęli statkiem razem z cyrkiem na tournée po Europie. W czasie podróży szybko się polubili. Uczucie zakwitło tak bardzo, że się pokochali i ogłosili zaręczyny. Wzięli ślub 17 czerwca 1871 roku w kościele St Martin-in-the-Fields w Londynie w Wielkiej Brytanii. Tysiące ludzi chciało w nim uczestniczyć, przyciąganych przez to niezwykłe widowisko, a także rozbrajającą dobrą naturę zakochanej pary. Królowa Wielkiej Brytanii Wiktoria Hanowerska osobiście wręczyła im dwa duże wysadzane diamentami złote zegarki jako prezenty ślubne.

W 1872 roku Martin kupił 130 akrów (52,6 ha) ziemi w pobliżu Seville w stanie Ohio w USA, którą wykorzystał do hodowli koni rasy perszeron i najlepszej rasy bydła krótkorogiego. Wybudował tam też dom przystosowany do rozmiarów swoich i Anny, w którym sufity znajdowały się na wysokości 4,27 m. Nawet piwnica miała 2,74 m głębokości. Dom posiadał też odpowiedniej wielkości drzwi o wysokości 2,5 m oraz meble pasujące dla pary olbrzymów. 19 maja 1872 roku w Londynie Anna urodziła martwą córeczkę ważącą 8,165 kg i mającą 68,58 cm jej ciało zostało umieszczone w formaldehydzie i wystawione na pokaz w sali koncertowej St. James’s Hall w Londynie, a później w Kryształowym Pałacu (Crystal Palace).

18 stycznia 1879 roku w Seville urodziła drugie dziecko, które było największe i najcięższe w historii. Chłopiec przeżył tylko 11 godzin, miał 23 funty 9 uncji (10,7 kg) i prawie 30 cali wzrostu (ok. 75 cm). Anna zmarła na gruźlicę w Seville w hrabstwie Medina w stanie Ohio w USA 5 sierpnia 1888 roku, na dzień przed swoimi 42 urodzinami. Główną przyczyną śmierci była niewydolność serca, a wcześniej zmagała się też z powiększoną tarczycą. Jej mąż Martin kilka lat później ożenił się ponownie. Żoną została Annette Weatherby, córka jego pastora, która była średniego wzrostu. Zmarł na zapalenie nerek 7 stycznia 1919 roku w Seville.

Źródła: Wikipedia, http://najjlepsze.blogspot.com/

Czytaj także: Okrutne eksperymenty, bezduszność i obmacywanie. Jak dawniej traktowano „wybryki natury”?

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.