Ciekawostki Historyczne

Para poznała się podczas przedstawienia w mieście Halifax w Kanadzie. Promotorzy postanowili zatrudnić Ann i wspólnie z Martinem wyruszyli w trasę po całym świecie.

Para poznała się podczas przedstawienia w mieście Halifax w Kanadzie. Promotorzy postanowili zatrudnić Ann i wspólnie z Martinem wyruszyli w trasę po całym świecie. W 1871 roku popłynęli statkiem razem z cyrkiem na tournée po Europie. W czasie podróży szybko się poznali. Uczucie zakwitło tak bardzo, że się pokochali i ogłosili zaręczyny. Wzięli ślub 17 czerwca 1871 roku w kościele St Martin-in-the-Fields w Londynie w Wielkiej Brytanii. Tysiące ludzi chciało w nim uczestniczyć, przyciąganych przez to niezwykłe widowisko, a także rozbrajającą dobrą naturę zakochanej pary. Królowa Wielkiej Brytanii Wiktoria Hanowerska osobiście wręczyła im dwa duże wysadzane diamentami złote zegarki jako prezenty ślubne.

W 1872 roku Martin kupił 130 akrów (52,6 ha) ziemi w pobliżu Seville w stanie Ohio w USA, którą wykorzystał do hodowli koni rasy perszeron i najlepszej rasy bydła krótkorogiego. Wybudował tam też dom przystosowany do rozmiarów swoich i Anny, w którym sufity znajdowały się na wysokości 4,27 m. Nawet piwnica miała 2,74 m głębokości. Dom posiadał też odpowiedniej wielkości drzwi o wysokości 2,5 m oraz meble pasujące dla pary olbrzymów. 19 maja 1872 roku w Londynie Anna urodziła martwą córeczkę ważącą 8,165 kg i mającą 68,58 cm jej ciało zostało umieszczone w formaldehydzie i wystawione na pokaz w sali koncertowej St. James’s Hall w Londynie, a później w Kryształowym Pałacu (Crystal Palace),

18 stycznia 1879 roku w Seville urodziła drugie dziecko, które było największe i najcięższe w historii. Chłopiec przeżył tylko 11 godzin, miał 23 funty 9 uncji (10,7 kg) i prawie 30 cali wzrostu (ok. 75 cm). Anna zmarła na gruźlicę w Seville w hrabstwie Medina w stanie Ohio w USA 5 sierpnia 1888 roku, na dzień przed swoimi 42 urodzinami. Główną przyczyną śmierci była niewydolność serca, a wcześniej zmagała się też z powiększoną tarczycą. Jej mąż Martin kilka lat później ożenił się ponownie. Żoną została Annette Weatherby, córka jego pastora, która była średniego wzrostu. Zmarł na zapalenie nerek 7 stycznia 1919 roku w Seville.

Źródła: Wikipedia, http://najjlepsze.blogspot.com/

Czytaj także: Okrutne eksperymenty, bezduszność i obmacywanie. Jak dawniej traktowano „wybryki natury”?

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Gwałcił i mordował dzieci, by wkraść...

Wszystko wydarzyło się naprawdę.

29 listopada 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Historia słynnych butów Nike

Śniadanie, gofrownica i słynne buty...

29 listopada 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Dwudziestolecie międzywojenne

Ten biskup miał regularnie odwiedzać domy...

Za potępianie faszyzmu biskup Fidel García Martínez miał zostać skompromitowany. Po Hiszpanii rozeszła się fama, że duchowny regularnie gości w burdelach.

29 listopada 2021 | Autorzy: Marcin Moneta

Historia najnowsza

Premier powołał Instytut Strat Wojennych im....

Czy Niemcy są nam winni setki miliardów euro czy ani grosza? Czy Polska ma podstawy, by domagać się odszkodowania za straty poniesione w II wojnie...

28 listopada 2021 | Autorzy: Sławomir Zagórski

Średniowiecze

Polski król zoofilem? Kronikarski fake news...

Morderca biskupa, tyran, okrutnik i zoofil? O Bolesławie Śmiałym można powiedzieć wiele złego, ale to ostatnie oskarżenie to... średniowieczny fake news.

28 listopada 2021 | Autorzy: Marcin Moneta

Nowożytność

Sulejman i Roksolana. Baśń jak z...

Historia związku Sulejmana II Wspaniałego i Hürrem znanej jako Roksolana przypomina prawdziwą baśń – tyleż romantyczną, co pełną intryg i zawirowań.

27 listopada 2021 | Autorzy: Agnieszka Bukowczan-Rzeszut

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.