Ciekawostki Historyczne

Jak pewien kurczak z Kolorado oszukał przeznaczenie

10 września 1945 farmer Lloyd Olsen z miasta Fruita w stanie Kolorado usiłując zabić na kolację kurczaka, pięcioipółmiesięcznego Mike’a, tak uciął głowę, że większość pnia mózgu została w górnej, nie obciętej części kręgosłupa, ocalało także jedno ucho. Kurczak zachował możliwość słyszenia oraz kontrolowania funkcji życiowych. Nie mógł piać oraz widzieć. Rodzina Olsen postanowiła pozostawić go przy życiu. Karmiony był rozdrobnionym ziarnem, a wodę podawano mu przez zakraplacz, należało także za pomocą strzykawki usuwać śluz, którym kurczak mógł się zadławić.

Rodzina Olsen wykorzystując popularność zwierzęcia organizowała płatne pokazy po całych Stanach Zjednoczonych. Za wejście żądali 25 centów, zarabiali miesięcznie do 4500 ówczesnych dolarów (50 tysięcy w obecnej wartości). Mimo utraty głowy kurczak nadal rósł, w momencie ścięcia ważył 1,1 kg, a w momencie śmierci 3,6 kg. Od 1999 roku w miejscowości Fruita w każdy trzeci weekend maja odbywa się tam Mike Headless Chicken Day czyli atrakcyjny dla turystów festyn na cześć bezgłowego kurczaka, podczas którego można wziąć udział w oryginalnych zawodach.

Źródła, https://www.uncovercolorado.com/, Wikipedia,

Czytaj także: Ile „wybryki natury” zarabiały w XIX-wiecznej Ameryce?

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rysiek

Tu znalazłem opowieść o polskiej kurze, której odpadła głowa. Ciekawe czy to prawda: https://youtu.be/12EA2nF3A5g?si=XOMiEpvpsSJPSgy6

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.