Ciekawostki Historyczne

Dowiedz się więcej...

Sir Alexander Fleming był lekarzem, bakteriologiem, 28 września 1928 roku podczas badań jego przypadkowe odkrycie doprowadziło do jednego z największych osiągnięć współczesnej medycyny. Pozostawiwszy odkrytą płytkę z bakteriami gronkowca, Fleming zauważył, że pleśń, która opadła na hodowlę, zabiła wiele z nich. Zidentyfikował pleśń jako Penicillium Notatum

W 1938 r. grupa trzech naukowców, w skład której obok Fleminga weszli Howard Walter Florey oraz Ernst Boris Chain, wyizolowała składnik czynny, zakładając rok później pierwszą na świecie wytwórnię penicyliny. Za swoje odkrycie zostali oni uhonorowani w 1945 r. Nagrodą Nobla.

Czytaj także: Średniowieczne panaceum, czyli cudowne leki z pospolitej gadziny

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Zimna wojna

Luksus na kredyt. Jak wyglądały „tłuste”...

Złota dekada Edwarda Gierka jawi się w pamięci wielu jako czas szczególnego dobrobytu, powiewu nowoczesności prosto z osławionego Zachodu czy luzowania pewnych norm społeczno-moralnych. W...

15 października 2021 | Autorzy: Agata Dobosz

Nowożytność

Najbardziej makabryczna kapliczka w Polsce. Zbudowano...

To ewenement na skalę Europy. Niepozorna kapliczka w Czermnej w Kudowie-Zdroju kryje makabryczny sekret. Została zbudowana z tysięcy ludzkich szkieletów.

14 października 2021 | Autorzy: Gabriela Bortacka

Do środka czy na zewnątrz?

Odwieczny problem zawieszania papieru toaletowego rozwiązany...

13 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.