Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Maria królowa Szkotów. Prawdziwa historia Marii Stuart

Kup „Marę królową Szkotów na empik.com.

Na kartach tej pierwszej pełnej biografii Marii Stuart, jaka powstała od ponad trzydziestu lat, John Guy odmalowuje pasjonujący i dogłębny portret jednej z największych kobiet w dziejach, a jej świat i miejsce w historii przedstawia w zdumiewająco aktualny sposób.

Zgromadziwszy wszelkie zachowane dokumenty i ujawniwszy po raz pierwszy zbiór nowych źródeł na jej temat, Guy burzy popularny wizerunek Marii, królowej Szkotów, jako romantycznej „gwiazdy”, osiągającej swe cele za pomocą kobiecych sztuczek, a ją samą stawia na równej pozycji, tak pod względem intelektualnym, jak politycznym, z Elżbietą I.

Za sprawą wytyczających nowy szlak badań tego autora i stylu jego prozy, którą czyta się nadzwyczaj dobrze, zaczynamy postrzegać Marię jako postać biegłą w sztuce dyplomacji, przemyślnie lawirującą wśród oszałamiającej liczby frakcji politycznych, które dążyły do kontroli nad nią bądź jej zdetronizowania. Książka ta zapewnia nam fascynujące, a zarazem burzące mity spojrzenie na kobietę oraz władczynię o złożonej osobowości i na jej epokę.

„Biografia autorytatywna […] porywająca […] której lektura to czysta przyjemność.”
Washington Post Book World

„Książkę czyta się niczym dramat szekspirowski, do tego zaś dochodzą wszystkie wyborne intrygi i świeży styl.”
Atlanta Journal-Constitution

„Pełna werwy i dająca zadowolenie czytelnikowi […] relacja Guya zawiera wszystkie gwałtowne zwroty akcji właściwe dla dobrego thrillera, a także sporą dawkę horroru.”
Kirkus Reviews

„Równie urzekająca jak kryminał.”
Gerard Kilroy, The New York Times Book Review

„Niedawne wybryki rodziny królewskiej wydają się wręcz blade w porównaniu z rewelacjami, jakie John Guy ujawnia w Królowej Szkotów.”
Claire Lui, Entertainment Weekly

„Triumf biografii, kunsztu pisarskiego i pracy detektywistycznej w dziedzinie historii. John Guy stworzył arcydzieło, przepełnione żarem i tragedią.”
Amanda Foreman, autorka „Georgiana, Duchess of Devonshire”

„Rzadko kiedy udawało się tak efektywnie połączyć znakomitą erudycję ze znakomitą narracją.”
John Adamson, Daily Telegraph

„Wciągająca biografia […] na podstawie skrupulatnych badań […] naukowa i intrygująca.”
Peter Ackroyd, The Times of London

„Pełna biografia […] czyta się ją równie emocjonująco jak powieść kryminalną, obfituje też w detale i zawiera autorytatywną analizę.”
Miranda Seymour, The Sunday Times

„Nie potrafiłem odłożyć tej książki […] [Historia Marii] nigdy przedtem nie została opowiedziana z takimi szczegółami, w równie ścisły sposób, ani z taką wnikliwością i dramatyzmem.”
Gerard DeGroot, Scotland on Sunday

Książkę kupisz z rabatem na empik.com

Maria baner 650

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.