Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Drżała przed nimi cała Europa. Czy wojowników z Północy dało się pokonać?

W IX wieku angielskie wybrzeże pustoszyli bezlitośni wikingowie. Jednocześnie krajem targały wewnętrzne niepokoje, a głód i bezpardonowe walki o władzę zbierały krwawe żniwo. Zdrady, przewroty i brutalne rzezie stały się ponurą codziennością ówczesnych ludzi. Jak się w niej odnaleźli?

Zwycięstwo pod Ethandun drogo kosztowało Uhtreda – poległ jego przyjaciel, zginęła królowa cieni, jego kochanka. A za udział w bitwie otrzymał od króla Alfreda zaledwie marny spłachetek ziemi.

Uhtred opuszcza Wessex i wyrusza do Northumbrii, by odszukać i zabić swych wrogów: wuja, który przywłaszczył sobie jego ziemie, oraz Kjartana i Svena, którzy zamordowali jego przybranego ojca, jarla Ragnara. Czy dane mu będzie nasycić się zemstą?

Trzeci tom bestsellerowej powieści Bernarda Cornwella

fot.materiały promocyjne Trzeci tom bestsellerowej powieści Bernarda Cornwella „Wojny wikingów. Panowie północy” już dostępny!

Chcesz poznać dalsze losy bohatera Wojen Wikingów – dzielnego Uhtreda? Zafascynował Cię świat Wikingów i ówczesny klimat? Już 13 marca premierę  miał kolejny, III tom serii Bernarda Cornwella. Zamów już teraz!

Kup książkę taniej na stronie Wydawcy!

385983 ww panowie polnocy 2019 579 baner

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.