Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Najlepsze propozycje na prezent dla niego. Książki historyczne dla chłopaka, taty, dziadka, męża

Szukasz pomysłu na prezent dla chłopaka, taty, dziadka lub męża? Przygotowaliśmy listę dziesięciu książek, które z pewnością ucieszą każdego miłośnika historii. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki prezent dla niego włożyć pod choinkę – kliknij!

Polskie triumfy. 50 chwalebnych bitew z naszej historii

Bohaterskie starcia, okupione krwią zwycięstwa, genialni dowódcy i żołnierze śmiejący się śmierci w twarz – w historii polskiego oręża nie brakuje chwalebnych kart. Czołowi historycy i znani publicyści opisują najważniejsze z nich: 50 triumfów, które zmieniły bieg dziejów Polski od średniowiecza po czasy współczesne. Ta pozycja obowiązkowo powinna znaleźć się w domowej biblioteczce każdego fana militariów.

KLIKNIJ, by kupić tę pozycję w naszej księgarni.

 

W tajnej służbie. Wojna wywiadów w II RP

Interesująca lektura dla miłośników Jamesa Bonda – i nie tylko. Kacper Śledziński odsłania przed czytelnikami kulisy fascynującego świata wywiadu II RP. Spektakularne akcje, podwójni agenci, sekretne misje i śmiertelnie groźne pomyłki: wszystko to sprawia, że książkę czyta się niczym najlepszy thriller szpiegowski.

KLIKNIJ, by kupić tę pozycję w naszej księgarni.

 

Bilans krzywd. Jak naprawdę wyglądała niemiecka okupacja Polski?

Bezkompromisowa książka ujawniająca prawdę o rozmiarach krzywd wyrządzonych Polakom podczas II wojny światowej. Autor bestsellerowej „Czerwonej zarazy” tym razem rozlicza ze zbrodni Niemców. Ta przejmująca, miejscami szokująca lektura zainteresuje nawet najbardziej wybrednych czytelników, tym bardziej, że wciąż żyje całe pokolenie Polaków, którzy byli naocznymi świadkami tych dramatycznych wydarzeń.

KLIKNIJ, by kupić tę pozycję w naszej księgarni.

 

 

Epoka milczenia. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić

Molestowanie, pedofilia, gwałty, wulgarne zaczepki – Kamil Janicki nie boi się poruszać trudnych tematów. Tym razem bierze pod lupę przestępstwa seksualne popełniane w „kulturalnej” i „cnotliwej” II Rzeczpospolitej. Nie jest to lektura prosta i przyjemna, dla niektórych może być wręcz niewygodna, lecz z pewnością wzbogaci księgozbiór każdego, kogo pociągają historyczne kontrowersje.

KLIKNIJ, by kupić tę pozycję w naszej księgarni.

Komentarze (1)

  1. kandes Odpowiedz

    Na Empik już wrzucili książkę o Morawieckim. Tutaj to pewnie dopiero będzie wesoło ;-) Już widziałem w społecznościach dyskusje. Macie już jakieś info o treści? W sensie – czy jest rzetelna, bazuje na faktach, czy same domysły tam są?

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.