Ciekawostki Historyczne

Od czwartku 30 XI Arkady wypełniły setki stoisk, na których można znaleźć tysiące książek. Ciekawostek Historycznych nie mogło zabraknąć na XXVI Targach Książki Historycznej. Nasze stanowisko zaprojektowaliśmy tak, aby każdy znalazł tu coś dla siebie. Efekt? Nikt nie odchodzi z pustymi rękami!

Nasze tegoroczne „asy”

Zastanawiacie się na pewno, drodzy Czytelnicy, co postanowiliśmy zaprezentować w tym roku na największym święcie książki historycznej w Polsce. Oczywiście nie mogło zabraknąć książek z naszej serii Ciekawostkihistoryczne.pl. To jednak nie wszystko – na naszym stoisku znajdziecie nowości i bestsellery wydawnictwa Znak Horyzont.

Na naszym plakacie nie mogło zabraknąć ani naszego loga, ani wydawnictwa Znak Horyzont. Fot. redakcja portalu "CiekawostkiHistoryczne.pl".

Na naszym plakacie nie mogło zabraknąć ani naszego loga, ani wydawnictwa Znak Horyzont. Fot. redakcja portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”.

Na stoisku Ciekawostek Historycznych (nr 68) królują zatem przede wszystkim „Damy polskiego imperiumKamila Janickiego, najnowsza książka bestsellerowego autora o kobietach, bez których nie byłoby Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Trzy królowe – Jadwiga Kaliska, Elżbieta Łokietkówna i Jadwiga Andegaweńska – to główne bohaterki historii rozgrywającej się w przełomowym momencie naszych dziejów.

Najnowsza książka z serii „Prawdziwe historie” nie mogła jednak pojawić się na Tragach bez asysty swoich poprzedniczek, a więc „Dam ze skazą”, „Żelaznych dam”, Dam złotego wieku” oraz, opowiadających o czasach późniejszych, „Upadłych dam II Rzeczpospolitej” i „Pierwszych dam II Rzeczpospolitej”. XXVI warszawskie Targi dają więc czytelnikom możliwość nabycia całej serii, w dodatku z osobistą dedykacją autora, który w sobotę 2 grudnia (godz. 15:00-17:00) jest do dyspozycji naszych Czytelników.

Kamil Janicki, gdy tylko pojawił się w Arkadach, miał dosłownie pełne ręce roboty. Jednak jeszcze wiele książek czeka na osobistą dedykację autora. Fot. redakcja portalu "CiekawostkiHistoryczne.pl".

Kamil Janicki, gdy tylko pojawił się w Arkadach, miał dosłownie pełne ręce roboty. Jednak jeszcze wiele książek czeka na osobistą dedykację autora. Fot. redakcja portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”.

Nie zabrakło również książki Kamila Janickiego wydanej w serii CiekawostkiHistoryczne.pl, a więc naprawdę „pikantnej” „Epoki hipokryzji”. Obok niej swoje miejsce znalazły oczywiście inne pozycje serii.

Na naszym stoisku można więc nabyć całą „trylogię” autorstwa Aleksandry Zaprutko-Janickiej: „Okupację od kuchni” opowiadającą o tym, jak nasze babki radziły sobie z trudami wojny, „Piękno bez konserwantów” zdradzające sekrety piękna naszych prababek oraz najnowsze „Dwudziestolecie od kuchni” – jedyną w swoim rodzaju kulinarną i kobiecą historię przedwojennej Polski. Oczywiście można w Arkadach Kubickiego spotkać także Autorkę, która z przyjemnością, w sobotę 2 grudnia (godz. 13:00-15:00), odpowie na wszystkie pytania naszych Czytelników.

Fot. redakcja portalu "CiekawostkiHistoryczne.pl".

Fot. redakcja portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”.

Zanim jednak w Arkadach pojawi się Aleksandra Zaprutko-Janicka na naszych Czytelników będzie czekał, również w sobotę 2 grudnia (godz. 11:00-13:00) Michael Morys-Twarowski, którego obie książki można nabyć na naszym stoisku. Bestsellerowe „Polskie imperium” to prawdziwa gratka dla miłośników polskiej historii wojskowości, opowiada ona bowiem o wszystkich krajach podbitych przez Rzeczpospolitą. Ten „zwycięski” ton kontynuuje najnowsza pozycja zatytułowana „Narodziny potęgi” skupiająca się na podbojach Bolesława Chrobrego.

Nie zapomnieliśmy jednak i o miłośnikach historii najnowszej. „Czerwona zarazaDariusza Kalińskiego to doskonała książka dla tych, którzy chcą wiedzieć jak naprawdę wyglądało „wyzwolenie” Polski przez Sowietów. A jeśli mielibyście ochotę podyskutować o tym właśnie z autorem – będzie do dyspozycji naszych Czytelników w niedzielę 3 grudnia (godz. 12:00-14:00).

Nasze książki w pełnej okazałości. A na samym szczycie - najnowsza pozycja Normana Daviesa. Fot. redakcja portalu "CiekawostkiHistoryczne.pl".

Nasze książki w pełnej okazałości. A na samym szczycie – najnowsza pozycja Normana Daviesa. Fot. redakcja portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”.

Książki naszych autorów to jednak dopiero początek. „Ciekawostkowe” półki wypełnione są bowiem w tym roku po brzegi. Na samym szczycie, najnowsza książka Normana DaviesaNa krańce świata”, będąca niezwykłą podróżą historyka przez… historię – pozycja niemal obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów historii. Nie zapomnieliśmy jednak i o „Powstaniu ‘44”, które proponujemy w wydaniu specjalnym oraz „Sercu Europy”, dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zapoznać się z wcześniejszymi pozycjami Daviesa.

Nie ma to jak osobista prezentacja naszych książek dokonywana przez Zastępcę Redaktora Naczelnego. Tegoroczne warszawskie targi to niepowtarzalna okazja, by poznać osoby tworzące Ciekawostki Historyczne. Fot. redakcja portalu "CiekawostkiHistoryczne.pl".

Nie ma to jak osobista prezentacja naszych książek dokonywana przez Zastępcę Redaktora Naczelnego. Tegoroczne warszawskie targi to niepowtarzalna okazja, by poznać osoby tworzące Ciekawostki Historyczne. Fot. redakcja portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”.

Dobrych książek nigdy za wiele

Znajdziecie zatem u nas, drodzy Czytelnicy, przekrój przez niemal wszystkie epoki. Chcecie wiedzieć czy zombie istnieli naprawdę? Zapraszamy po „Żywe trupyAdama Węgłowskiego. Jeśli natomiast interesuje Was „Historia kotów” – mamy i ją, autorstwa Madeline Swan. Pisarstwo Anny Herbich reprezentowane jest przez cały cykl: „Dziewczyny z Syberii”, „Dziewczyny z powstania” oraz „Dziewczyny z Solidarności”. Dla miłośników historii uwodzenia znajdzie się „CasanowaLaurence Bergeena.

Dla tych, którzy pragną poczytać historie nieco „spokojniejsze” – polecamy „Życie w średniowiecznym zamkuFrancisa Giesa. Jeśli ktoś z Was, drodzy Czytelnicy, ogląda „Grę o tron” i pragnie wiedzieć czym inspirował się George R.R. Martin, tworząc świat Pieśni Lodu i Ognia, znajdzie odpowiedź właśnie w tej książce.

Fot. redakcja portalu "CiekawostkiHistoryczne.pl".

Fot. redakcja portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”.

FighterzyMarcina Szymaniaka to prawdziwa gratka dla każdego, kto chce dowiedzieć się kim byli najlepsi polscy wojownicy, poczynając od Zawiszy Czarnego, a kończąc na komandosach z Iraku.  A może ktoś z naszych Czytelników chciałby poznać bliżej nie herosów, ale anty-bohaterów, czyli największych kanciarzy jakich widziano w PRL-u i III RP? „PrzekrętuPatryka Pleskota oczywiście również na naszym stoisku nie zabrakło.

Jeśli myślicie, że już dochodzimy  do końca, to Drodzy Czytelnicy, jesteście w błędzie! Nie mogliśmy pozwolić, aby ktokolwiek z Was był nieusatysfakcjonowany. Dlatego na stoisku Ciekawostek Historycznych znalazły się i pozycje z czasów II wojny światowej: Wojciecha KönigsbergaAK75. Brawurowe akcje Armii Krajowej” oraz „Wielka Księga Armii Krajowej”; zapierające dech w piersiach wojenne losy 11 „Dziewczyn wojennychŁukasza Modelskiego, przejmujące „Dobranoc, Auschwitz” autorstwa Aleksandry Wójcik i Macieja Zdziarskiego oraz budząca kontrowersje już samym tytułem „Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjneMarka Łuszczyny.

Fot. redakcja portalu "CiekawostkiHistoryczne.pl".

Fot. redakcja portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”.

Do tej wybuchowej mieszanki dołożyliśmy jeszcze pozycje dla wytrawnych znawców historii, czyli książki Antony’ego Beevora: „Paryż wyzwolony”, „Stalingrad”, „Berlin 1945. Upadek” oraz „II wojna światowa”. Do tego, zaopatrzyliśmy się również w „Wyklętą armięKacpra Śledzińskiego, opowiadającą o żołnierzach Andersa oraz  „Nową biografię” Stalina pióra Olega Khlevniuka.

Skoro historia Stalina i szaleństwa Hitlera znalazły swoje miejsce na naszych półkach pomyśleliśmy, że warto i zapoznać naszych Czytelników także z najnowszą książką Catherine MerridaleLenin w pociągu”, odtwarzającą jego podróż do Piotrogrodu.  Dział biografistyki nie mógł się jeszcze obyć bez „Józefa Piłsudskiego 1867-1935Andrzeja Garlickiego, czyli absolutnego klasyka w nowym wydaniu.

Do tego: „Pilecki. Śladami mojego taty”, książka-wywiad Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla z Andrzejem Pileckim, „Elon MuskAshlee Vance’a czyli biografia twórcy Paypala, Tesla i SpaceX oraz „Do piekła i z powrotemIana Keshawa, który opisuje najbardziej burzliwe dekady w dziejach świata. I już myśleliśmy, że mamy wszystko, co konieczne, by zatrzymać Was na naszym stoisku na znacznie dłużej niż zapewne planujecie.

Nikt nie przechodzi obojętnie obok naszego stoiska. A jak ktoś już się zatrzyma, aby zajrzeć do którejś z książek, pozostaje z Nami zdecydowanie na dłużej. Nic dziwnego skoro "za ladą" stoi nasz bestsellerowy Autor i jednocześnie Redaktor Naczelny. Fot. redakcja portalu "CiekawostkiHistoryczne.pl".

Nikt nie przechodzi obojętnie obok naszego stoiska. A jak ktoś już się zatrzyma, aby zajrzeć do którejś z książek, pozostaje z Nami zdecydowanie na dłużej. Nic dziwnego skoro „za ladą” stoi nasz bestsellerowy Autor i jednocześnie Redaktor Naczelny. Fot. redakcja portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”.

Ale przecież jeszcze najmłodsi! Dorzuciliśmy więc „Damy, dziewuchy, dziewczyny” czyli prawdziwą „historię w spódnicy” Anny Dziewitt-Meller – idealny prezent dla każdej dziewczynki, ale i chłopaka. Bo czy najmłodsi nie powinni znać historii najwspanialszych polskich kobiet?

I jeszcze coś wyjątkowego…

Z okazji XXVI Targów Książki Historycznej w Warszawie postanowiliśmy wykonać jeszcze jedno przedsięwzięcie. A mianowicie, przenieść nasze internetowe pismo…. na papier. Bo przecież targi książki to nic innego jak święto właśnie papieru. I dlatego w dniach 30 listopada – 3 grudnia 2017 roku na naszym stoisku nr 68 można nabyć wyjątkowe CiekawostkiHistoryczne w wersji wydrukowanej. Prócz naszych najlepszych tekstów, zawierają one artykuły nigdy wcześniej nie publikowane. Czekamy zatem na Was w Arkadach Kubickiego!

A oto jedyne w swoim rodzaju "Ciekawostki Historyczne" na papierze! Fot. redakcja portalu "CiekawostkiHistoryczne.pl".

A oto jedyne w swoim rodzaju „Ciekawostki Historyczne” na papierze! Fot. redakcja portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”.

***

Jeśli jeszcze nie pojawiliście się tego roku, drodzy Czytelnicy, w Arkadach Kubickiego w Warszawie macie czas. XXVI Targi Książki Historycznej trwają do niedzieli 3 grudnia do godz. 18.00. Czekają tu na Was zarówno członkowie Redakcji, jak i nasi Autorzy.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.