Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Nasze prababki zapoczątkowały obyczajową rewolucję! Cała prawda o przedwojennych Polkach

Gdy w Polsce obowiązywał tradycyjny podział ról, one zapoczątkowały prawdziwą rewolucję. Godziły obowiązki domowe z pracą zawodową. Niestraszne były im najnowocześniejsze trendy i wynalazki. które postanowiły wprowadzić do swoich domów. Takie właśnie były nasze prababki.

Aleksandra Zaprutko-Janicka, autorka bestsellerowej Okupacji od kuchni, zabiera czytelników w czasy szokujących kontrastów. Chociaż mężczyźni pomogli odzyskać Polsce niepodległość, to kobiety zapewniły Rzeczpospolitej przetrwanie. Gdy portmonetki świeciły pustkami, a panie z ziemiańskich pałacyków bawiły się na balach i rautach, świętując powstanie II RP – bohaterki, którym autorka oddała głos, walczyły na innym froncie: dnia codziennego.

Dwudziestolecie od kuchni to coś więcej niż książka o kulinarnych dziejach naszego kraju. To również zbiór wciąż aktualnych porad oraz dowód na to, że historia przedwojennej Polski nie należy wyłącznie do mężczyzn.

Autorka pisze nie tylko o niesamowitym postępie technicznym, który na zawsze odmienił życie gospodyń, ale też o emancypacji polskich kobiet, które nie chciały, by dłużej mówiono im, że całe życie mają spędzić przy garach. Pokazuje niezwykłą zaradność, oszczędność i przedsiębiorczość naszych prababć. Zdradza tajniki dawnej gastronomii oraz wyjaśnia jak kobiety łączyły pracę zawodową z opieką nad domem i dziećmi.

***

Najnowsza książka Oli Zaprutko-Janickiej trafi na księgarskie półki 11 października U NAS MOŻECIE ZAMÓWIĆ SWÓJ EGZEMPLARZ JUŻ DZISIAJ I TO 35% TANIEJ. Kubek gratis.

Komentarze (2)

    • Nasz publicysta | Agnieszka Wolnicka Odpowiedz

      Bardzo słuszna uwaga. Niestety przytrafiła nam się literówka w bardzo niefortunnym miejscu. Została już poprawiona, dziękujemy.

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.