Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Nasze prababki zapoczątkowały obyczajową rewolucję! Cała prawda o przedwojennych Polkach

Gdy w Polsce obowiązywał tradycyjny podział ról, one zapoczątkowały prawdziwą rewolucję. Godziły obowiązki domowe z pracą zawodową. Niestraszne były im najnowocześniejsze trendy i wynalazki. które postanowiły wprowadzić do swoich domów. Takie właśnie były nasze prababki.

Aleksandra Zaprutko-Janicka, autorka bestsellerowej Okupacji od kuchni, zabiera czytelników w czasy szokujących kontrastów. Chociaż mężczyźni pomogli odzyskać Polsce niepodległość, to kobiety zapewniły Rzeczpospolitej przetrwanie. Gdy portmonetki świeciły pustkami, a panie z ziemiańskich pałacyków bawiły się na balach i rautach, świętując powstanie II RP – bohaterki, którym autorka oddała głos, walczyły na innym froncie: dnia codziennego.

Dwudziestolecie od kuchni to coś więcej niż książka o kulinarnych dziejach naszego kraju. To również zbiór wciąż aktualnych porad oraz dowód na to, że historia przedwojennej Polski nie należy wyłącznie do mężczyzn.

Autorka pisze nie tylko o niesamowitym postępie technicznym, który na zawsze odmienił życie gospodyń, ale też o emancypacji polskich kobiet, które nie chciały, by dłużej mówiono im, że całe życie mają spędzić przy garach. Pokazuje niezwykłą zaradność, oszczędność i przedsiębiorczość naszych prababć. Zdradza tajniki dawnej gastronomii oraz wyjaśnia jak kobiety łączyły pracę zawodową z opieką nad domem i dziećmi.

***

Najnowsza książka Oli Zaprutko-Janickiej trafi na księgarskie półki 11 października U NAS MOŻECIE ZAMÓWIĆ SWÓJ EGZEMPLARZ JUŻ DZISIAJ I TO 35% TANIEJ. Kubek gratis.

Komentarze (2)

    • Nasz publicysta |Agnieszka Wolnicka Odpowiedz

      Bardzo słuszna uwaga. Niestety przytrafiła nam się literówka w bardzo niefortunnym miejscu. Została już poprawiona, dziękujemy.

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.