Ciekawostki Historyczne

11 kwietnia do księgarń trafi najnowsza książka Wiktora Suworowa pod tytułem "Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu". Publikacja ta - to doskonałe uzupełnienie "Akwarium" - największego hitu Suworowa.

Służby specjalne byłego Związku Radzieckiego nieodmiennie budzą fascynację. W swej najnowszej książce Wiktor Suworow opisuje je od podszewki. Były rezydent GRU w Genewie we właściwym sobie gawędziarskim stylu opowiada, jak – krok po kroku – zostawało się szpiegiem.

Dowiadujemy się zatem, jak typowano kandydata, jak go kształcono, na jaką placówkę mógł trafić (lepszy Waszyngton czy Pekin – to wcale nie takie oczywiste), jakie zadania mógł tam otrzymywać i jaką rolę w jego życiu odgrywała żona. Poznajemy szczegółowo struktury GRU, sposoby werbowania agentów i zażartą rywalizację z odwiecznym wrogiem, czyli… KGB.

Mnóstwo detali, przykłady akcji, także autentycznych – wszystko to sprawia, że Szpieg, czyli… jest swego rodzaju kompendium pracy radzieckich służb specjalnych, a zarazem arcyciekawą lekturą.

Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie w latach 1974–1978 był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Wyroku – mimo rozpadu ZSRR – do dziś nie uchylono.

Jest autorem kilkunastu książek. Dom Wydawniczy REBIS opublikował jego Alfabet Suworowa, Cień zwycięstwa, Cofam wypowiedziane słowa, Akwarium oraz cykl historyczny, który rozpoczął Lodołamacz, a kontynuowały Dzień „M”, Ostatnia republika i Ostatnia defilada.

Kup książkę na empik.com

KOMENTARZE (6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

maks

Stare bajki. Wszystkie służby pracja podobnie. To jest nudne.

  Anonim

  trzeba przeczytać choć jedną książkę napisaną przez Suworowa żeby wiedzieć ze to nie jest nudne

Jerzy Wiśniewski

z tym wyrokiem śmierci to lipa bo nawet po Polsce chodził i włos mu z głowy nie spadł

  Czytacz

  Oficjalnie cały czas wyrok śmierci obowiązuje i jest utrzymany w mocy.

Zbytni

To taki sam sprzedawczyk, jak kukliński.

  ukrynapal

  Oczywiście i jak łupaszka, kiedyś bandzior mordujący chłopów którzy dostali ziemie od Państw, a teraz bohater PiS-u!

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.