Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Dla sławy i pieniędzy byli gotowi na wszystko. Najwięksi polscy kanciarze ostatnich dekad

Człowiek, który wmówił dziesiątkom osób, że jest austriackim konsulem. Jeden z najlepszych fałszerzy pieniędzy w historii. „Hrabianka”, przez którą niejeden poseł musiał się gęsto tłumaczyć. Ich historie znajdziecie w książce „Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP” Patryka Pleskota.

Genialny fałszerz, którego podrobione banknoty są dziś droższe niż oryginały. Oszust-dyplomata  mający w poważaniu uregulowanie rachunku za hotel czy obiad w restauracji (bo nikt go o to nie prosi). Uzdrowiciel, którego moc przenika nawet przez ekran telewizora. Uwodziciel zaciągający każdą napotkaną kobietę do łóżka w rekordowo krótkim czasie.

Poznaj historie polskich kanciarzy, którzy stali się celebrytami dzięki książce „Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP” Patryka Pleskota (Znak Horyzont 2017).

Fałszywa hrabianka, z którą sypia połowa polskiego sejmu. Tajny współpracownik SB, zdradzający Solidarność, by potem zrobić to samo z komunistami. Mistrz kierownicy, złodziej polonezów i postrach Peweksów, który kilkanaście razy ucieka milicjantom, by w końcu dosłownie zapaść się pod ziemię na więziennym spacerniaku.

Siedem postaci, dziesiątki ról. Jedno pragnienie sławy i pieniędzy. Wybicia się ponad przeciętną. Ale drogą na skróty i kosztem innych. Dosłownie – kosztem.

W ponurej rzeczywistości PRL-u i w początkach wolnej Polski ci genialni kanciarze stali się celebrytami. Kochały ich tłumy. Niektórych za to, że zadrwili z komunistycznego systemu. Innych – ponieważ dawali nadzieję.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.