Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Dla sławy i pieniędzy byli gotowi na wszystko. Najwięksi polscy kanciarze ostatnich dekad

Człowiek, który wmówił dziesiątkom osób, że jest austriackim konsulem. Jeden z najlepszych fałszerzy pieniędzy w historii. „Hrabianka”, przez którą niejeden poseł musiał się gęsto tłumaczyć. Ich historie znajdziecie w książce „Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP” Patryka Pleskota.

Genialny fałszerz, którego podrobione banknoty są dziś droższe niż oryginały. Oszust-dyplomata  mający w poważaniu uregulowanie rachunku za hotel czy obiad w restauracji (bo nikt go o to nie prosi). Uzdrowiciel, którego moc przenika nawet przez ekran telewizora. Uwodziciel zaciągający każdą napotkaną kobietę do łóżka w rekordowo krótkim czasie.

Poznaj historie polskich kanciarzy, którzy stali się celebrytami dzięki książce „Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP” Patryka Pleskota (Znak Horyzont 2017).

Fałszywa hrabianka, z którą sypia połowa polskiego sejmu. Tajny współpracownik SB, zdradzający Solidarność, by potem zrobić to samo z komunistami. Mistrz kierownicy, złodziej polonezów i postrach Peweksów, który kilkanaście razy ucieka milicjantom, by w końcu dosłownie zapaść się pod ziemię na więziennym spacerniaku.

Siedem postaci, dziesiątki ról. Jedno pragnienie sławy i pieniędzy. Wybicia się ponad przeciętną. Ale drogą na skróty i kosztem innych. Dosłownie – kosztem.

W ponurej rzeczywistości PRL-u i w początkach wolnej Polski ci genialni kanciarze stali się celebrytami. Kochały ich tłumy. Niektórych za to, że zadrwili z komunistycznego systemu. Innych – ponieważ dawali nadzieję.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.