Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Czy ambasador to ma klawe życie?

Ambasador USA w Afganistanie Ryan Crocker podczas rozmów z gubernatorem prowincji Zabul Mohammadem Naseri w 2012 roku. (fot. U.S. Department of Defense, wykonana przez sierżanta sztabowego Joshuę Brandenburga, źródło: domena publiczna).Placówka w egzotycznym kraju, eleganckie fraki, wytworne kreacje, najdroższe alkohole, rauty, spotkania na najwyższym szczeblu, szepty w kuluarach. Czy tak naprawdę wygląda życie ambasadora? Odkryj tajemnice profesji marzeń! I poznaj jej mroczne strony…

Na kartach książki „Ambasadorowie” znajdziecie odpowiedź pytanie, jak naprawdę wygląda praca ambasadora.

W jaki sposób przechytrzyć Angelę Merkel? Dlaczego Rosjan, zwłaszcza przy wódce, nie wolno krytykować? Czemu polska ambasada w Algierze mieściła się w dzielnicy domów publicznych, a pierwszy polski konsulat w Grodnie w schowku na szczotki? Jak importować zanzibarskie goździki, nie uznając przy tym niepodległości tej wyspy?

Dlaczego ambasada powinna mieć własną studnię? Co robi ambasador, gdy ma do czynienia z szukaniem ofiar tsunami? Jak wygląda oficjalne spotkanie z sułtanem Omanu, a jak zachować się przy piwie z Che Guevarą? Nie zabraknie też wyjaśnień, dlaczego życie na placówce może czasem przypominać relacje w łodzi podwodnej.

Dramatyczne szczegóły zamachu na swoje życie odsłania też były ambasador Polski w Iraku Edward Pietrzyk, a były ambasador RP w Afganistanie Piotr Łukasiewicz wspomina spotkania z… Talibami. 

To wszystko znajdziecie w książce Łukasza Walewskiego i Marcina Pośpiecha pod tytułem "Ambasadorowie" (Wyd. SQN 2016).

To wszystko znajdziecie w książce Łukasza Walewskiego i Marcina Pośpiecha pod tytułem „Ambasadorowie” (Wyd. SQN 2016).

O tym wszystkim opowiadają Marcin Pośpiech i Łukasz Walewski, którzy przeprowadzili fascynujące rozmowy z byłymi oraz obecnymi dyplomatami.

O wielu sprawach opisanych w tej książce nie miałeś pojęcia. Teraz możesz zajrzeć za kulisy.

Ambasador to człowiek, który widzi i słyszy coś fascynującego każdego dnia, ale poza jego szefami nikt o tym nie wie. Wreszcie komuś udało się jednak wyciągnąć z naszych dyplomatów choć trochę z tych tajemnic. Pasjonująca lektura, czekam na drugą część.
– Bartosz Węglarczyk

Czy ambasadorowie to ważni negocjatorzy strategii państwa, ekscelencje w pałacach, kancelariach i limuzynach, czy raczej klasa próżniacza urzędników o bliżej nieokreślonych obowiązkach poza kontrolą opinii publicznej? Autorzy tej ciekawej książki pozwolą czytelnikowi wyrobić sobie własny pogląd.
– Marek Ostrowski, komentator spraw zagranicznych w prasie i telewizji, publicysta „Polityki”

Kup książkę w przedsprzedaży na empik.com

ambasadorowie_banner_640x300px_201016

 

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.