Ciekawostki Historyczne

Trwa wielka promocja księgarni Znak.com.pl i Ciekawostek Historycznych. Od setek okazji może zakręcić się w głowie! Podpowiadamy, jak wybrać najciekawsze książki historyczne z 70-procentową obniżką.

Aby skorzystać z promocji wystarczy kliknąć specjalny link z kodem uprawniającym do zakupu 3 książek w wyjątkowo okazyjnych cenach. Aby jak najlepiej wykorzystać kod, pomyśl, jakim typem czytelnika jesteś.

Poważny myśliciel

Stawiasz pytania i nie oczekujesz łatwych odpowiedzi. Chcesz rozumieć więcej niż inni. Masz rozległe zainteresowania. Proponujemy na przykład:

news_1
 • Antoni Dudek, Reglamentowana rewolucja: Autor odpowiada na trudne pytania o transformację ustrojową w Polsce. Odważnie obala mity, które przez dwie ostatnie dekady narosły wokół przełomu 1989 roku. Analizuje przyczyny i skutki upadku PRL.
 • Jonathan Walker, Trzecia wojna światowa. Tajny plan wyrwania Polski z rąk Stalina: Po raz pierwszy ujawnione brytyjskie archiwa. Jak blisko niewyobrażalnej wojny byliśmy w lecie 1945 roku? Jak potoczyłby się los Polski, gdybyśmy tę wojnę wygrali?
 • Andrzej Friszke, Czas KOR-u. Jacek Kuroń a geneza Solidarności: Nowe światło na kulisy działalności Komitetu Obrony Robotników i brutalnej walki władz PRL z rodzącą się opozycją rzuca jeden z najlepszych polskich historyków – Andrzej Friszke. Książka świetnie udokumentowana a jednocześnie budząca kontrowersje.

Badacz ludzkich losów

Fascynuje Cię historia „prywatna”. Losy i postawy zwykłych ludzi wobec machiny dziejów. Ludzkie oblicze i psychologia wielkich postaci. Te książki Ci się spodobają:

image4328-5-4
 • Marta Orzeszyna, Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów: Chłopak z Sieradza wyjechał do Paryża z 5 frankami w kieszeni. Wkrótce czesał cały świat. Kreował wizerunki największych sław, jak Brigitte Bardot, Edith Piaf, Greta Garbo czy Pola Negri. Jego klientkami były królowe i księżniczki. Jednak to on wydawał im rozkazy. A one to kochały.
 • Anne Helen Petersen, Skandale złotej ery Hollywood: Bezwzględna rywalizacja, romanse, depresje, narkotyki i tajemnicze zgony.
  Za legendą złotej ery Hollywood stoją dramaty największych gwiazd.
 • Jerzy Holzer, Historyk w trybach historii. Wspomnienia: Jerzy Holzer – jeden z najwybitniejszych polskich historyków – nie tyle wspomina, co pisze prywatne dzieje dwudziestowiecznej Polski. Szczęśliwe dzieciństwo na tle skomplikowanych relacji w wielonarodowościowej II Rzeczpospolitej, dojrzewanie w grozie okupacji, a studia i kariera splatają się z trudnymi wyborami z czasów PRL. Wielkiej historii towarzyszą osobiste przeżycia, sprawy prywatne przenikają się z polityką i karierą naukową.

Specjalista ds. Wschodu

Wiesz wszystko o naszym wschodnim sąsiedzie. Historia Rosji i ZSRR to dla Ciebie klucz do zrozumienia współczesności. Wraz z historykami odkrywasz białe plamy sowieckich zbrodni. Na pewno zainteresują Cię:

image4262-7-7

 

 • Nikołaj Iwanow, Zapomniane ludobójstwo: Stalin mordował Polaków już w 1937 roku. W ramach „operacji polskiej” zginęło dziesięć razy więcej niewinnych ludzi, niż wynosi liczba ofiar zbrodni katyńskiej. Historia zapomnianego ludobójstwa, które nie zostało rozliczone.
 • Richard Lourie, Autobiografia Stalina: Wyjątkowa książka, napisana z perspektywy dyktatora. Fascynująca glossa do opracowań ściśle naukowych i wciągająca lektura. Richard Lourie stworzył koszmar, od którego nie sposób się oderwać.
 • C.J. Chivers, Kałasznikow: Ta wybitna książka to nie tylko historia legendarnego karabinu. to przede wszystkim wyjątkowa opowieść o bohaterach i zbrodniarzach, ludziach odpowiedzialnych za sukces AK-47.

Niezależny eksplorator

Twoje zainteresowania są zbyt rozległe. Nikt nie dotrzyma Ci kroku w drążeniu zakamarków historii. Eksplorujesz dzieje samodzielnie i lepiej Ci nie przeszkadzać. Świetnie!

Przed Tobą ponad 350 ciekawych książek na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kliknąć!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.