Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

350 książek 70% taniej! Podpowiadamy jak wybrać

Trwa wielka promocja księgarni Znak.com.pl i Ciekawostek Historycznych. Od setek okazji może zakręcić się w głowie! Podpowiadamy, jak wybrać najciekawsze książki historyczne z 70-procentową obniżką.

Aby skorzystać z promocji wystarczy kliknąć specjalny link z kodem uprawniającym do zakupu 3 książek w wyjątkowo okazyjnych cenach. Aby jak najlepiej wykorzystać kod, pomyśl, jakim typem czytelnika jesteś.

Poważny myśliciel

Stawiasz pytania i nie oczekujesz łatwych odpowiedzi. Chcesz rozumieć więcej niż inni. Masz rozległe zainteresowania. Proponujemy na przykład:

news_1
 • Antoni Dudek, Reglamentowana rewolucja: Autor odpowiada na trudne pytania o transformację ustrojową w Polsce. Odważnie obala mity, które przez dwie ostatnie dekady narosły wokół przełomu 1989 roku. Analizuje przyczyny i skutki upadku PRL.
 • Jonathan Walker, Trzecia wojna światowa. Tajny plan wyrwania Polski z rąk Stalina: Po raz pierwszy ujawnione brytyjskie archiwa. Jak blisko niewyobrażalnej wojny byliśmy w lecie 1945 roku? Jak potoczyłby się los Polski, gdybyśmy tę wojnę wygrali?
 • Andrzej Friszke, Czas KOR-u. Jacek Kuroń a geneza Solidarności: Nowe światło na kulisy działalności Komitetu Obrony Robotników i brutalnej walki władz PRL z rodzącą się opozycją rzuca jeden z najlepszych polskich historyków – Andrzej Friszke. Książka świetnie udokumentowana a jednocześnie budząca kontrowersje.

Badacz ludzkich losów

Fascynuje Cię historia „prywatna”. Losy i postawy zwykłych ludzi wobec machiny dziejów. Ludzkie oblicze i psychologia wielkich postaci. Te książki Ci się spodobają:

image4328-5-4
 • Marta Orzeszyna, Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów: Chłopak z Sieradza wyjechał do Paryża z 5 frankami w kieszeni. Wkrótce czesał cały świat. Kreował wizerunki największych sław, jak Brigitte Bardot, Edith Piaf, Greta Garbo czy Pola Negri. Jego klientkami były królowe i księżniczki. Jednak to on wydawał im rozkazy. A one to kochały.
 • Anne Helen Petersen, Skandale złotej ery Hollywood: Bezwzględna rywalizacja, romanse, depresje, narkotyki i tajemnicze zgony.
  Za legendą złotej ery Hollywood stoją dramaty największych gwiazd.
 • Jerzy Holzer, Historyk w trybach historii. Wspomnienia: Jerzy Holzer – jeden z najwybitniejszych polskich historyków – nie tyle wspomina, co pisze prywatne dzieje dwudziestowiecznej Polski. Szczęśliwe dzieciństwo na tle skomplikowanych relacji w wielonarodowościowej II Rzeczpospolitej, dojrzewanie w grozie okupacji, a studia i kariera splatają się z trudnymi wyborami z czasów PRL. Wielkiej historii towarzyszą osobiste przeżycia, sprawy prywatne przenikają się z polityką i karierą naukową.

Specjalista ds. Wschodu

Wiesz wszystko o naszym wschodnim sąsiedzie. Historia Rosji i ZSRR to dla Ciebie klucz do zrozumienia współczesności. Wraz z historykami odkrywasz białe plamy sowieckich zbrodni. Na pewno zainteresują Cię:

image4262-7-7

 

 • Nikołaj Iwanow, Zapomniane ludobójstwo: Stalin mordował Polaków już w 1937 roku. W ramach „operacji polskiej” zginęło dziesięć razy więcej niewinnych ludzi, niż wynosi liczba ofiar zbrodni katyńskiej. Historia zapomnianego ludobójstwa, które nie zostało rozliczone.
 • Richard Lourie, Autobiografia Stalina: Wyjątkowa książka, napisana z perspektywy dyktatora. Fascynująca glossa do opracowań ściśle naukowych i wciągająca lektura. Richard Lourie stworzył koszmar, od którego nie sposób się oderwać.
 • C.J. Chivers, Kałasznikow: Ta wybitna książka to nie tylko historia legendarnego karabinu. to przede wszystkim wyjątkowa opowieść o bohaterach i zbrodniarzach, ludziach odpowiedzialnych za sukces AK-47.

Niezależny eksplorator

Twoje zainteresowania są zbyt rozległe. Nikt nie dotrzyma Ci kroku w drążeniu zakamarków historii. Eksplorujesz dzieje samodzielnie i lepiej Ci nie przeszkadzać. Świetnie!

Przed Tobą ponad 350 ciekawych książek na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kliknąć!

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.