Ciekawostki Historyczne

Niewyobrażalne cierpienie, getta, komory gazowe i miliony niewinnych ofiar pomordowanych w imię chorej ideologii. "Ostatecznie rozwiązanie kwestii żydowskiej", stanowi jeden z najczarniejszych epizodów w historii ludzkości. To zestawienie pokazuje skalę zbrodni jaka dokonała się w czasie Holokaustu.

KOMENTARZE (21)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Anonim

Czyli najmniej zginęło u sojuszników III Rzeszy a najwięcej na obszarach przez nią okupowanych.

Piotr

Tak infografika jak zwykle pomija wszystko poza holocaustem.

W tej infografice brakuje najważniejszych liczb czyli

ofiary II wojny światowej – ogółem 74 miliony ludzi
żydzi zabici w holokauście 5 milionów 750 tysięcy czyli tylko 7,7 %.

ofiary II wojny światowej w europie – ogółem 43 milionów ludzi
żydzi zabici w holokauście 5 milionów 750 tysięcy czyli tylko 13,3 %.

ofiary II wojny światowej w europie – tylko po stronie aliantów – ogółem 33 miliony 400 tysięcy ludzi żydzi zabici w holokauście 5 milionów 750 tysięcy czyli tylko 17,22 %.

Czy spojrzymy inaczej na holocaust po zapoznaniu się z tą infografiką.

Oczywiście nie.

Holocaust to była wielka tragedia, ale nie należy zapominać że nawet jeśli ograniczmy się tylko do strat po stronie aliantów, żydzi zabici w holokauście to tylko 1/6 ofiar.

Wśród nowoczesnych „historyków” popularne jest upraszczanie problemu ofiar II wojny światowej tylko do żydów zabitych w holokauście.

Jest to niewłaściwe i szkodliwe. Należy pamiętać o wszystkich ofiarach, a nie tylko o jednej grupie.

  Anonim

  Masz rację, tylko Żydzi pisze się z wielkiej litery.

   adaś

   nie zawsze z dużej litery….w języku polskim z dużej litery pisze się obywatelstwa i narodowości (Polak, Niemiec, Bretończyk, Szkot) a z małej wyznawców religii (chrześcijanin, buddysta). „Żyd” oznacza osobę pochodzenia żydowskiego a „żyd” osobę wyznania judaistycznego.

    Jowita

    więc naziści zabijali Żydów, dla nich było ważne pochodzenie bardziej, niż wyznawana religja

    Anonim

    Tyko żyd może być Żydem.

  Anonim

  To teraz proponuje Ci kolejna zabawę liczbami: od liczby ofiar wojny w Europie odejmij ofiary z państw agresorow – czyli wszystkich zabitych Niemców, obywateli ZSRR, Włoch i krajów pozostających w sojuszu z nazistami. Uzyskasz liczbę 'ofiar agresji nazizmu, faszyzmu i komunizmu’. Niewinnych ofiar wojny. Jak na tym tle wypadną Żydzi? Podaj wyliczenia…

  Jowita

  ikonografika ma raczej uświadomić, że te Twoje „tylko” 5750000 Żydów to ponad 55% całej diaspory mieszkającej przed wojną na terenach okupowanych. Dodaj do tego te kilkanaście procent, którym udało się wyjechać z Europy tuż przed IIWŚ lub już w jej trakcie i okaże się, że szanse na ocalenie miało max. 2 na 10 Żydów, włączając w to dzieci, kobiety i starców.
  Z wielodzietnych rodzin ocalały pojedyncze osoby, wiele rodzin została wymordowana w całości, dziś nawet nie ma ich kto wspomnieć.

Anonim

Ale to było o holokauście a nie o wszystkich ofiarach II WŚ!

Czacza

Artykuł dotyczy holocaustu. Nie ofiarnej walki Polaków w RAF, nie poległych na polach bitew, nie eksterminacji ludności „ad hoc”. Nie rozumiem więc zarzutu, że pomija wszystko poza holocaustem. No pewnie, że pomija, takie jest założenie.

  Piotr

  Klapki z napisem holocaust na oczach niektórych pseudohistoryków i upraszczanie zagadnienia ofiar II wojny do wyłącznie jednej grupy etnicznej powoduje więcej szkody niż pożytku.
  Należy tego unikać i pamiętać o wszystkich ludziach którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

Tadeo

Czy ktoś wie jak duża liczba cywilnej ludności polskiej została zamordowana Hitlera oraz przez Stalina?

Anonim

Wikipedia: – Pod naciskiem III Rzeszy rząd Bułgarii wysłał do obozu zagłady w Treblince 11 000 Żydów (zginęli tam wszyscy) z okupowanej przez Bułgarię Tracji i Macedonii, odmówił jednak wydania obywateli bułgarskich pochodzenia żydowskiego.
Proszę więc wyjaśnić, skąd w infografice wzięła się informacja, że zginęło 60 proc. bułgarskich Żydów.

  Nasz publicysta | Autor publikacji | Rafał Kuzak

  Dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten błąd. 60% odnosi się oczywiście do Belgii. Poprawimy ten błąd.

   Anonim

   Tym razem widzę, że było to 22 procent. Bardzo proszę o wskazanie źródła (albo jeszcze lepiej: źródeł) tej – moim zdaniem – znów nieprawdziwej informacji. Dobrze byłoby też, gdybyście Państwo pokusili się o interpretację pojęcia „bułgarscy Żydzi”. Według mnie odnosi się ono do Żydów posiadających obywatelstwo tego kraju. Ilu z nich zginęło?

    Nasz publicysta | Autor publikacji | Rafał Kuzak

    Pod infografiką są podane źródła, jeżeli mnie pamięć nie myli akurat ta konkretna liczba pochodzi z książki Lucy Dawidowicz.

Anonim

jesteś,my na premiowanym miejscu słowem brązowy medal …

zuber

Kilkakrotnie słyszałem ze w powojennym referendum(1955) 2 700 000 Polaków zdeklarowało narodowość żydowska i ze obecnie w Świtowym Kongresie Żydów jest zrejestrowanych 4 000 000 Polaków mieszkających w Polsce.

Junior

Holocaust hmmm w „komorze gazowej” w Oświęcimiu czyli w pomieszczeniu o wymiarach 7 x 30 x 2,5 m „gazowane” pi razy oko 2-3 tysiące Żydów za jednym razem (opierając się na liczbach ogólnie przyjętych) podawanych również przez Trybunał w Norymberdze. Matematyczne dowodzi to że Żydzi potrafili „zagęszczać się” do 15 osób na metr kwadratowych. W Jedwabnym 1600 Żydów potrafiło wejść do stodoły o powierzchni 100 metrów kwadratowych…
Komora w Dachau została dokończona w 1945 roku kiedy wyzwolono obóz. Budowana od 1942…

Nie istnieje ani jeden dowód na to że Hitler wydał rozkaz eksterminacji Żydów…
Nie ma dokumentów ani innych dowodów potwierdzających istnienie „planu zagłady”, nie ma dowodów na istnienie krematoriów zdolnych do usunięcia milionów zwłok nie ma dowodów na produkcję „ludzkiego mydła”, abażurów do lamp wykonanych z ludzkiej skóry…
Inne niewiadome… np.

Zastosowanie cyklonu B i jego „wprowadzenie” do komór w sposób opisany w zeznaniach świadków
zakończył by się śmiercią osoby która go instalowała kilka chwil po instalacji oraz wytruciem całego obozu już podczas pierwszego użycia. Komora w Auschwitz miała jedynie jedno wejście. Zamykane drzwiami z drewna…

Cyklon B wykazuje silną tendencję do łączenia się z powierzch­niami przedmiotów i jego usunięcie jest możliwe tylko i wyłącznie jest wietrznie naturalne przez minimum 24 godziny…
Cyklon B w czasach II WŚ był używany do tępienia tyfusu czy choćby pcheł …
W obozach używano dokładnie gazu wodorocjankowego pochodnego cyklonu B jak już…

Piec krematoryjny nie może pracować dłużej niż 12 godzin na dzień.
Nawet gdyby wszystkie krematoria we wszystkich obozach pracowały ze stuprocentową wydajnością przez cały okres ich istnienia podczas wojny liczba skremowanych zwłok nie przekroczy 500.000. Dokładniej będzie ok 440.000…Matematyka… Gdzie do 6 mln…

Tego jest dużo dużo więcej.

Auschwitz 1 teren obozu głównego i krematorium 1 z komorą gazową… Dostępna dla wszystkich zwiedzających osób. Komora została wybudowana w rzeczywistości po wojnie przez Związek Radziecki na bezpośredni rozkaz Stalina.

Budynek rzeczywiście służył jako schron przeciwbombowy wyposażony w salę operacyjną.

Pozostałości drugiej komory gazowej na terenie Auschwitz-Birkenau w budynku Krema II nigdy nie miał żadnego ze 4 specjalnych otworów (25 x 25 cm), którymi wsypywano granulatu cyklonu B.
Budynek ten był pomieszczeniem do przechowywania zwłok.
Istnieją dokumenty dotyczące każdego budynku wraz z przeznaczeniem celem budowy itd. Żaden nie dotyczy komór gazowych. Nie ma kompletnie nic co dawało by do myślenia w tym kierunku.

Wymiary komór, umieszczenie drzwi, otwory na wsypywanie cyklonu B, piece itd wszystko wybudowano według wspomnień niektórych ocalałych.

Czyli wracamy do początku. Brak dowodów itd.
Nigdy nie poznamy prawdziwej prawdy.
Wszystko, co wiadomo o obozach, i tego co się tam wydarzyło opiera się na zeznania przeważnie pojedynczych „ocaleńców” a i tak zeznania te są sprzeczne. W set­kach procesów dotyczących zbrodni wojennych nie przedstawio­no nigdy dowodu na istnienie komór gazowych jako poparcie oskarżenia choćby.

Tym bardziej dziwi fakt prawnego zakazu twierdzenia inaczej i podważania holocaustu. Jego istnienia itd. Choć brakuje dowodów, świadków, a dokumenty i informacje zebrane przez te wszystkie lata z których wynika coś zupełnie innego niż mówi historia są albo utajniane albo niszczone. Robi się wszystko by nie ujrzały światła dziennego. Teraz jeszcze będą zamykać za słowa którego ponoć jest wolność. Nie ma wolności nigdy jej nie było.

Muszę napisać iż celem powyższego komentarza nie jest propagowanie tzw. „kłamstwa oświęcimskiego” czy negacja zbrodni III Rzeszy, lecz próbą zmotywowania odpowiednich grup ludzi do podjęcia obiektywnych badań ws. ustalenia prawdy historycznej dotyczącej niemieckich obozów koncentracyjnych w Polsce. Wątpliwości powinny zostać wyjaśnione raz na zawsze przez wykwalifikowany zespół badaczy-historyków w imię poprawności politycznej.

Pozdrawiam Przemek

  ewa

  Coś mi się zdaje, że jesteś pierwszym kandydatem, którego zamkną na podstawie nowej ustawy. Lecz się człowieku póki nie jest za późno.

   Nasz publicysta | Anna Dziadzio

   Pani Ewo, nowa ustawa mówi o używaniu sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”, podczas gdy powyższy komentator twierdzi, że w ogóle jakichkolwiek obozów zagłady nie było… Nie warto się denerwować droga Czytelniczko, jeśli Pan żyje w innym świecie, w którym nie było doświadczenia II wojny światowej i Holokaustu to tylko mu zazdrościć pięknego wyobrażenia…. Pozdrawiamy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.