Ciekawostki Historyczne

Jeśli Twój tatuś jest dyktatorem jedna rewolucja może wywrócić Twoje życie do góry nogami. Lub je zakończyć. Za to zagrasz sobie w piłkę z papieżem lub pojeździsz Mercedesem po głodującej stolicy.

Saddam Husajn, krwawy dyktator i marny ojciec w jednej osobie. Zdjęcie z książki "Dzieci dyktatorów".

Saddam Husajn, krwawy dyktator i marny ojciec w jednej osobie. Zdjęcie z książki „Dzieci dyktatorów”.

Różne nianie, kolor skóry i ściany pokoju dziecięcego. Mianownik ten sam – ojciec despota. Czy można mieć normalne dzieciństwo w rodzinie, w której ojciec może posłać matkę na śmierć?

Tylko mały Kola, nieślubny syn Łukaszenki, może zagrać w piłkę z papieżem, a potem siedzieć obok Putina na oficjalnym spotkaniu.

Syn Stalina ginie w nazistowskim obozie, mimo że ojciec mógł go uratować. Jego siostra Swietłana jest tak „zachwycona” swoją ojczyzną, że po śmierci ojca ucieka na Zachód.

Poznaj losy potomków krwawych despotów Jean-Christophe'a Brisarda i Claude'a Quetela pod tytułem Dzieci dyktatorów (Znak Horyzont 2015).

Poznaj losy potomków krwawych despotów dzięki książce Jean-Christophe’a Brisarda i Claude’a Quetela pod tytułem „Dzieci dyktatorów” (Znak Horyzont 2015).

Kim Dzong Un godnie zastępuje swego tatusia, stając się najkrwawszym dyktatorem XXI wieku, który nie ma litości nawet dla członków najbliżej rodziny.

Niektóre dzieci zmuszono, by poświęciły swoją niewinność. Reżim widział w nich kontynuatorów rządzącej dynastii. Inne, dla odmiany, traktowano nie lepiej niż resztę społeczeństwa. Musiały stać w blasku fleszy w służbie propagandy lub ukrywać się przed wzrokiem nieprzystępnego ojca.

Część z nich przyznaje się do dziedzictwa swoich ojców. Dla innych ten ciężar jest nie do udźwignięcia.

Dzieci Stalina, Łukaszenki, Mussoliniego, Castro, Pinocheta, Kim Dzong Ila, Mao Zedonga, Mubaraka, Husajna, Al-Asada, Kadafiego i innych opowiadają nam swoją historię. Pora ją odkryć. I zrozumieć.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.