Ciekawostki Historyczne

Dokładnie 76 lat temu Sowieci dokonali inwazji na Polskę, wbijając nam nóż w plecy. Jednak Moskwa w dalszym ciągu twierdzi, że sami byliśmy sobie winni i zaprzecza współpracy z Hitlerem. Pokazaliście, że nie zgadzacie się na takie przeinaczanie historii, a my Wasz głos protestu przekazaliśmy dalej.

Nieco ponad miesiąc temu ruszyliśmy z akcją zbierania podpisów pod petycją do Władimira Putina. Brzmiała ona następująco:

10 maja 2015 roku prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin publicznie stwierdził, że we wrześniu 1939 roku Polska padła ofiarą polityki, którą sama prowadziła. Ogłosił, że Związek Radziecki bronił Europy przed faszyzmem i konfliktem zbrojnym, a także zasugerował, że Polska ponosi przynajmniej częściową odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. 

Czy po przeczytaniu petycji Putin dalej będzie się uśmiechał? (źródło: Kremlin.ru, lic. CC BY 3.0)

Czy po przeczytaniu petycji Putin dalej będzie się uśmiechał? (źródło: Kremlin.ru, lic. CC BY 3.0)

Powyższe stwierdzenia i sugestie nie są prawdziwe. Związek Sowiecki rozpętał wojnę wspólnie z nazistowskimi Niemcami, odbierając wolność Polsce, krajom bałtyckim, a w perspektywie – całej środkowej i wschodniej Europie. W wyniku wyrachowanej i bestialskiej polityki Józefa Stalina śmierć poniosły dziesiątki milionów osób. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje prowadzące do udziału Związku Sowieckiego w wojnie ponoszą władze tego państwa, a także władze Federacji Rosyjskiej jako państwa sukcesyjnego.

Ja niżej podpisany/podpisana nie zgadzam się na cyniczne narzucanie światu zakłamanej, propagandowej wersji historii.

Wyniki zbiórki podpisów przerosły wszelkie nasze oczekiwania. Ponad 2300 osób otwarcie wyraziło sprzeciw wobec takiego fałszowania historii. Dzięki temu możemy pokazać Kremlowi, że nie damy się wciągnąć w politykę wybielania Związku Sowieckiego.

Petycja spakowana, czekała grzecznie na przybycie kuriera.

Petycja spakowana, czekała grzecznie na przybycie kuriera.

Nadszedł czas na zakończenie tej akcji. Świetną okazją do przekazania petycji Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie jest dzisiejsza rocznica. Równo 76 lat temu dwa totalitaryzmy pokazały swoje współdziałanie w czynach. A „nóż w plecach” walczącej Polski był bezpośrednim skutkiem paktu Ribbentrop-Mołotow. Dwaj atakujący sąsiedzi nie dali nam szans na skuteczną obronę. Ale dziś Rosja próbuje umyć ręce od odpowiedzialności.

Kurier dokonał odbioru paczki z rąk naszej asystentki.

Kurier dokonał odbioru paczki z rąk naszej asystentki.

Dlatego właśnie teraz wysłaliśmy petycję wraz z Waszymi podpisami do Rosyjskiej Ambasady. Niech wiedzą, że znamy prawdziwą historię i nie boimy się o niej głośno mówić! Na zdjęciu możecie zobaczyć naszą asystentkę w trakcie przekazywania kurierowi przesyłki.

W uznaniu dla zaangażowania Rogera Moorehouse'a w akcję do paczki włożyliśmy także jego książkę "Pakt Diabłów", obnażającą zbrodniczość porozumienia Hitlera ze Stalinem.

W uznaniu dla zaangażowania Rogera Moorehouse’a w akcję do paczki włożyliśmy także jego książkę „Pakt Diabłów”, obnażającą zbrodniczość porozumienia Hitlera ze Stalinem.

To również doskonały moment, by podziękować Rogerowi Moorhouse’owi. Ten brytyjski historyk był naszym głównym sojusznikiem i pomógł nam, opowiadając w każdym możliwym miejscu o założeniach akcji i zachęcając do wzięcia w niej udziału. Dał temu przykład chociażby w wywiadzie, jakiego nam udzielił w połowie sierpnia, opowiadając o prawdziwym charakterze przymierza Stalina z Hitlerem. Jego najnowsza książka, która właśnie ukazała się w Polsce – „Pakt Diabłów” – pokazuje prawdę o przymierzu niemiecko-sowieckim i obnaża kłamstwa Putina. Egzemplarz „Paktu Diabłów” przekazaliśmy Rosyjskiej Ambasadzie wraz z podpisaną petycją, aby zdemaskować politykę fałszowania historii. Niech poczują wstyd za swoje kłamstwa.

Nasi Czytelnicy dzięki Wydawnictwu Znak mogą nabyć „Pakt Diabłów” Rogera Moorhouse’a z aż 40-procentowym rabatem. Warto zapoznać się z tą książką, by w pełni pojąć zbrodniczość przymierza podpisanego ponad polskimi głowami.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.