Ciekawostki Historyczne

Nasze artykuły wydają Wam się zbyt krótkie? Chcielibyście dowiedzieć się więcej, ale z gwarancją, że autor nie będzie przynudzał? Proszę bardzo. Właśnie rusza sprzedaż naszej pierwszej książki.

Od niemal pięciu lat staramy się udowadniać, że wszystkich Was (i nas też!) okłamano w szkole. Historia wcale nie musi być nudna, rozwlekła i pełna hermetycznej terminologii. Może być zaskakująca, pouczająca i najzwyczajniej w świecie CIEKAWA. Wiemy, że się z nami zgadzacie – tylko w ostatnim miesiącu łącznie 270 000 osób odwiedziło strony naszego portalu, wykonując milion odsłon. Pora zrobić kolejny krok. Od dzisiaj „Ciekawostki historyczne” to nie tylko serwis internetowy, ale też – marka książkowa.

Bezkompromisowe książki historyczne

Zasady pozostają niezmienione. Będziemy pisać na tematy, które inni boją, albo wstydzą się poruszać. Dotkniemy spraw kontrowersyjnych i drażliwych, ale też – intymnych i dotyczących każdego człowieka. Gwarantujemy fascynującą lekturę w dobrej cenie i rzetelny warsztat historyczny. Przede wszystkim jednak zapewniamy, że będziecie ZASKOCZENI.

To nie będzie takie wydawnictwo, jak inne na polskim rynku. Nie zamierzamy odgradzać się murem od Czytelników. Wszystkich Was zapraszamy do włączenia się w prace nad publikacjami „Ciekawostek historycznych”. Wybór okładek, tytułów, poruszanej tematyki. Na każdym etapie to Was będziemy prosić o opinię i decyzję.

Skrzętnie skrywane tajemnice II RP

Autorami naszych książek będą publicyści, których doskonale znacie dzięki zamieszczanym w „Ciekawostkach historycznych” artykułom. Pierwsza książka w serii – „Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce” autorstwa redaktora naczelnego „Ciekawostek Historycznych” Kamila Janickiego – to bezkompromisowa opowieść o życiu erotycznym naszych pradziadków i o zapomnianym przewrocie obyczajowym sprzed 80 lat.

kamil janicki wide

„Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce” to najnowsza książka Kamila Janickiego – autora bestsellerowych publikacji, takich jak „Pierwsze damy II Rzeczpospolitej” (2012), „Upadłe damy II Rzeczpospolitej” (2013) i „Damy złotego wieku” (2013).

Rewolucja seksualna wybuchła tak naprawdę już na początku XX wieku, a II Rzeczpospolita była jej niekwestionowaną ojczyzną. W bogato ilustrowanej i opartej na setkach źródeł książce poznacie fantazje, pragnienia, obawy i normy rządzące seksem w czasach szykownych dam i kulturalnych dżentelmenów. Lektura tylko dla odważnych. I tylko dla dorosłych.

Publikacja pojawi się w księgarniach 14 maja. Jako czytelnicy portalu możecie ją jednak zamówić i przeczytać już teraz. I to aż 40% taniej! Rabat obowiązuje tylko dla stu pierwszych klientów.

Tylko teraz "Epokę hipokryzji" możesz kupić z 40-procentowym rabatem! Promocja dla STU PIERWSZYCH klientów.

Tylko teraz „Epokę hipokryzji” możesz kupić z 40-procentowym rabatem! Promocja dla STU PIERWSZYCH klientów. KLIKNIJ aby dowiedzieć się więcej!

Okupacyjna zaradność i wielkie podboje

„Epoka hipokryzji” to nie wszystko. W zanadrzu mamy już dwie kolejne pozycje. Aleksandra Zaprutko-Janicka przedstawi historię „Okupacji od kuchni”. To poruszający obraz świata, w którym kawę robiono z żołędzi, chleb był rarytasem, a za nielegalne świniobicie można było trafić do Auschwitz. Z kolei Michael Morys-Twarowski odmaluje dzieje „Polskiego Imperium” w książce poświęconej wszystkim krajom podbitym przez Rzeczpospolitą na przestrzeni dziejów. Daty publikacji obydwu tych książek zostaną ogłoszone już wkrótce.

Nie ma sensu czekać. Już dzisiaj kup swój egzemplarz „Epoki Hipokryzji”!

Podziel się też z nami swoją opinią na temat wydawnictwa „Ciekawostek historycznych”. Jakie książki TY chciałbyś przeczytać? Albo… jaką chciałbyś NAPISAĆ?

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siremil

Gratuluję i życzę powodzenia!
Ta książka akurat średnio mnie interesuje, ale na Okupację od kuchni już czekam. Właśnie po tego typu publikacje sięgam najchętniej. Z zamiłowania jestem grafomanem i mam kilka pomysłów na opowiedzenie historii z przeszłości, zniechęca mnie jednak brak wiedzy o życiu codziennym ludzi z minionych epok. :P Jeżeli chodzi o historię polityczną, o historię wojskowości, zdobyć ciekawe materiały jest bardzo łatwo. Inaczej ma się rzecz jeśli mówimy o życiu codziennym właśnie. Nie twierdzę, że to jest niemożliwe, uważam też samodzielne wertowanie źródeł jest bardzo pouczające, niestety najczęściej nie mam na to czasu (wiadomo, praca, rodzina, inne obowiązki). Dlatego jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie, jakie książki chciałbym czytać, to właśnie takie, o życiu codziennym, najlepiej traktowane całościowo, bez osobnych monografii związanych z seksem, pracą w fabrykach, muzyką, etc.
P.S. Skoro już się rozpisałem, chciałem podziękować Wam za wiedzę, jaką przekazujecie i inspiracje. Na przykład historia o kupowaniu kota w worku znalazła swoje odbicie w mojej powieści. ;)
Dzięki i pozdrawiam!

ANDRZEJ KOZŁOWSKI

Właśnie zostałem perfidnie i paskarsko oszukany – otrzymałem połowę zamówionego towaru : – BRAK KUBKA GRATIS -.

Zobacz również

XIX wiek

Zdeformowana nastolatka zrobiła zawrotną karierę cyrkową...

Do historii przeszła jako dziwadło. Ella Harper, znana jako Dziewczyna Wielbłąd, zrobiła zawrotną karierę cyrkową. Jednak jej życie było naznaczone tragedią.

22 stycznia 2022 | Autorzy: Anna Baron-Jaworska

XIX wiek

Szalony Koń, Geronimo i Siedzący Byk...

Szalony Koń, Geronimo i Siedzący Byk to legendy Dzikiego Zachodu. Są inspiracją dla większości westernów. Dlaczego akurat ci Indianie stali się tak popularni?

21 stycznia 2022 | Autorzy: Patryk Chodyniecki

XIX wiek

Drewniane kolosy niczym duchy sunęły po...

Odnalezione w 2014 roku przez uczestników spływu kajakowego rzeką Wietługą szczątki okazały się fragmentami ogromnej bieliany – dawnego symbolu Wołgi.

20 stycznia 2022 | Autorzy: Piotr Dróżdż

XIX wiek

Niespełniona miłość, depresja oraz samobójcza śmierć?...

„Ania z Zielonego Wzgórza” jest znana na całym świecie. Mało kto wie, że pisanie było dla jej autorki ucieczką od depresji, która doprowadziła ją do...

19 stycznia 2022 | Autorzy: Anna Baron-Jaworska

Nowożytność

Sensacyjny donos: Leonardo da Vinci był...

W 1476 roku Leonardo da Vinci został oskarżony o homoseksualizm. Czy w sensacyjnym donosie tkwi ziarno prawdy? Kto miał być jego kochankiem?

18 stycznia 2022 | Autorzy: Christopher Macht

Dwudziestolecie międzywojenne

„Polowanie” na Erhardta. Jak Polacy zdobyli...

Był jedną z wizytówek powstania wielkopolskiego. Stanowił obok pociągów pancernych jedyną pancerną siłę Polaków. Ehrhardt M17 – pancernik z pułku Wilhelma.

17 stycznia 2022 | Autorzy: Grzegorz Okoński

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.