Ciekawostki Historyczne

Listopad już za nami. W minionym miesiącu opublikowaliśmy nieco mniej artykułów niż zwykle. Nie znaczy to jednak, że zabrakło takich, które przykuły Waszą uwagę. Jakie zatem ciekawostki czytaliście najchętniej?

Poniżej TOP8 ciekawostek opublikowanych w listopadzie – jeśli przegapiłeś któryś z poniższych artykułów, najwyższa pora nadrobić zaległości!

Zapraszamy też do dyskusji o tym jakie WY chcielibyście przeczytać artykuły w nadchodzącym miesiącu. Więcej statystyk zobaczycie TUTAJ.

1.

Przerąbane jak w ruskim czołgu… Cała prawda o T-34 59 141 odsłon w listopadzie

2.

To w Rzeczpospolitej wynaleziono blitzkrieg. Czterysta lat przed Guderianem 13 785 odsłon w listopadzie

3.

Usługi pogrzebowe. Największy postrach starożytnych Egipcjan 10 105 odsłon w listopadzie

4.

Zaginiona fortuna Jagiellonów. Co polski król trzymał w swoim tajnym skarbcu? 9 093 odsłony w listopadzie

5.

Brunner w spódnicy. Najlepszym szpiegiem PRL-u była kobieta 7 892 odsłony w listopadzie

6.

Al Capone na celowniku polskiego gangstera 6 617 odsłon w listopadzie

7.

Czy Bona Sforza naprawdę sprowadziła do Polski kapustę i kalafior? 4 721 odsłon w listopadzie

8.

Politycy powinni brać przykład z kurierów AK. Oni to wiedzieli jak zachować się w delegacji 3 215 odsłon w listopadzie

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Javier

A ja przypominam, że na blogu Czesława Białczyńskiego pojawił sie artykuł o pobycie Aleksandra Wielkiego w Krakowie oraz o starożytnych budowlach w Polsce. Artykuł ma tytuł ” Aleksander Wielki w Krakowie”. Redakcję Ciekawostek Historycznych zachęcam do napisania własnego artykułu na ten temat.

Może być nawet pół żartem pół serio ale temat warto poruszyć.Genetyka nie kłamie- jesteśmy tutaj od epoki lodowcowej.Trudno uwierzyć, że przez te tysiące lat siedzieliśmy w ziemiankach czekając aż nam Niemcy zbudują cywilizację… A może to oni kopiowali od nas a nie odwrotnie?

Często słyszy sie pytanie- gdzie są te starożytne budowle skoro jesteśmy tutaj tak długo? Artykuł na blogu Czesława Białczyńskiego pokazuje,co mogło sie z nimi stać.Na naszych ziemiach toczyło sie tyle wojen, że naprawdę trudno byłoby żeby starożytne budowle przetrwały w niezmienionym stanie przez tysiące lat.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.