Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na wrzesień 2014

Ależ ten czas pędzi. Sierpień już prawie za nami, a to oznacza, że jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Was kolejną odsłonę naszego „polecankowego” cyklu. Jeżeli jesteście ciekawi, co tym razem w historycznych internetach piszczy, to zapraszamy na soczystą porcję „mocno nieaktualnych stron”.

Podobnie jak ostatnio w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Na początek coś dla miłośników czołgów. Jeżeli interesujecie się bronią pancerną, to profil o wszystko mówiącej nazwie Nie mam czasu, jadę czołgiem, jest po prostu stworzony dla Was.
Jako że niedawno obchodziliśmy stulecie wybuchu Wielkiej Wojny gorąco zachęcamy Was do odwiedzenia youtube’owego kanału Historia Wojny Nieznanej. Jego prowadzący tydzień po tygodniu przedstawia koleje tego kluczowego dla historii XX wieku konfliktu zbrojnego, przyglądając się jego początkom i przebiegowi, jak i pierwszoplanowym postaciom i długofalowym konsekwencjom.
Opuszczamy na chwilę pola bitew, aby zachęcić Was do przyłączenia się do akcji autorów facebookowego profilu Historyku, popraw Wikipedię. Gorąco go popieramy i również sami w miarę możliwości staramy się poprawiać zauważone błędy.
Było o czołgach w ogóle, to teraz coś dla pasjonatów niemieckiej myśli technologicznej z okresu II wojny światowej. Mowa o serwisie Panzerwaffe – Niemiecka Broń Pancerna. Nie zapomnijcie również odwiedzić ich profilu na Facebooku, naprawdę warto.
Chcecie poczuć klimat Drugiej Rzeczpospolitej? Jeżeli tak, to powinniście odwiedzić facebookowy fanpage Przedwojenna Polska. Znajdziecie tam mniej lub bardziej poważne informacje dotyczące II RP. Wszystko to okraszone sporą dozą interesujących zdjęć.
A jak już o zdjęciach mowa, to Waszej uwadze polecamy profil Specyficzne Fotki Historyczne. Co tu dużo pisać, to po prostu trzeba samemu zobaczyć.
Na zakończenie, jak zwykle, nieco nietypowo, a mianowicie strona, którą już swego czasu Wam prezentowaliśmy. Ostatnio blog Teraz w kolorze jednak zmienił adres, dlatego postanowiliśmy o nim przypomnieć, ponieważ świat był, jest i zawsze będzie kolorowy. A o co chodzi, to już sami sprawdźcie.

 

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.