Ciekawostki Historyczne

Gdybyś tylko, drogi czytelniku, wiedział, co siedzi w prawdziwych baśniach braci Grimm, w życiu nie przeczytał byś ich swojemu dziecku! Współczesna cukierkowa wersja nijak ma się do brutalnego i ociekającego krwią oryginału.

Wydaje Ci się, że znasz dobrze te najsłynniejsze bajki świata? Dokładnie! Wydaje Ci się! Zanim opowieści braci Grimm sprowadzono do wersji nie powodującej traumy z dzieciństwa i koszmarów, książę robił pogrążonej we śnie Śpiącej Królewnie gromadkę dzieci (i to bez buziaka!), a Czerwony Kapturek zjadał własną babcię. Już my (we współpracy z działem wideo „Gazety.pl”) Cię uświadomimy!

Więcej komentarzy do materiału znajdziecie na stronach Deseru.pl. Polecamy Wam też sam artykuł, jeśli nie mieliście jeszcze okazji go przeczytać. Znajdziecie w nim trzy razy dłuższą i bardziej szczegółową wersją tej samej historii.

KOMENTARZE (7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historyk

Znowu gazeta.tv?

  Nasz publicysta | Kamil Janicki

  Dział wideo Agory to nasz stały partner w dziedzinie filmów – wszystkie materiały wideo publikowane na stronach Ciekawostek historycznych powstają właśnie ze współpracy z nim. Natomiast zawsze treść scenariuszy pochodzi od naszych autorów.

   Martyna B.

   Ups! Bez tego partnera byliście bardziej wiarygodni.

    Nasz publicysta | Aleksandra Zaprutko-Janicka

    Pani Martyno, nie rozumiem problemu. Na każdym etapie pracy, od początku do końca współtworzymy z Agorą te materiały. Przygotowujemy scenariusze na podstawie naszych artykułów, czasem pomagamy wynajdywać ciekawe ilustracje. Czy to źle, że w kwestii produkcji i montażu zdajemy się na doświadczonych specjalistów?

a

Aleksandra Zaprutko-Janicka
No cóż, może warto byłoby zwrócić się do innych specjalistów, bo ci znani są przede wszystkim jako spece od propagandy i zakłamania.

  Woziwoda

  Ktoś tu jest napruty „wiedzą” jak Marysia z lubuskiego, pośmiewisko internetu.

Nasz publicysta | Redakcja

Wybrane komentarze z naszego profilu na Fb https://www.facebook.com/ciekawostkihistoryczne:

Lidia T.: Takie creepypasty tamtych lat.
Swoją drogą, miałam bajki Grimm w wersji nie do końca ocenzurowanej . I nie czuję żebym nie wyrosła na ludzi. Chyba trochę przeginamy z roztrząsaniem się nad dziećmi i serwowaniem im jak najbardziej ucukrzonych bajek, one i tak kiedy nie patrzysz podglądają horrory i kryminały w telewizji ;P

Diana L.: Również czytałam wersję… hm… nieocenzurowaną? Nie jestem pewna w jakim wieku, ale gdzieś około 11, 12 roku życia i jeszcze żyję A nie dawno wpadł mi w ręce kryminał „Baśniowy morderca”, o takim sympatycznym gościu, który owe baśnie wprowadzał w rzeczywistość

Monika Z.: Paulina Z.: my tam znamy prawdzie historie

Maciej H.: To, że te baśnie są krwawe to fakt, są potem cenzurowane i zmieniane tak aby dzieci je czytały, oglądały, obecne baśnie nie mają nic wspólnego z dawnymi.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.