Ciekawostki Historyczne

Polskie Państwo Podziemne, było jedyną w swoim rodzaju strukturą w okupowanej prze Niemców Europie. Dzięki książce legendarnego kuriera Armii Krajowej, Jana Karskiego, mamy doskonałą okazję  zobaczyć, jak działał ten skomplikowany organizm.

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy książki „Tajne państwo” wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na trzy pytania i mieć odrobinę szczęścia w trakcie losowania.

W naszym konkursie można wygrać trzy egzemplarze książki Jana Karskiego, „Tajne państwo” (Znak Horyzont 2014).

W naszym konkursie można wygrać trzy egzemplarze książki Jana Karskiego, „Tajne państwo” (Znak Horyzont 2014).

A oto i pytania konkursowe:

  1. Jaką dolegliwość miał symulować Stanisław Miedza-Tomaszewski „Malarz” w celu uzyskania od Niemców zezwolenia na przewiezienie go na operację do szpitala chirurgicznego?
  2. Jak nazywała się metoda stosowana przez polskie podziemie, której celem było wysłanie szczególnie niebezpiecznych folksdojczów na front?
  3. W co był ubrany Jan Karski „Witold”, gdy uciekał z nowosądeckiego szpitala?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 23:59 w poniedziałek 2 czerwca nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie by podpisywać swoje zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

Przypominamy również, że jak zawsze odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w artykułach opublikowanych na naszej stronie.

Informacje prawne

Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie ujawnionych przez siebie danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej, imienia i nazwiska na potrzeby przeprowadzenia konkursu oraz udziału w bezpłatnym newsletterze. W celu uzyskania informacji o przetwarzanych danych osobowych, ich zmiany lub cofnięcia zgody na ich przetwarzania w, tym rezygnacji z udziału newsletterze uczestnik może wysłać maila na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl.

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

xyz

Kiedy będą wyniki?

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.