Ciekawostki Historyczne

Zapraszamy do obejrzenia infografiki, którą przygotowaliśmy specjalnie dla czytelników "Ciekawostek historycznych" wspólnie z wydawnictwem ZNAK. Poznajcie wszystkie tajemnice Westerplatte!

KOMENTARZE (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pepson

Wiecej takich brykow do gimbusów!! moze cos ruszy w temacie

PolishFactor

Ja polecam publikacje Wójtowicza Podhorskiego Westerplatte 1939. Prawdziwa historia. prezesa Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej WST (jako jedynego oficjalnie „namaszczonego” przez samych westerplatczyków). Bardziej wyważona i pokazującą chronologicznie i synchronicznie wydarzenia z dwóch stron w postaci fascynujących spisanych relacji świadków. Bardziej wyważone podejście do tzw nowych faktów w stylu poszukiwania taniej sensacji i mniejszy entuzjazm w rujnowaniu krzywdzącymi opiniami i łatwo wprowadzającą w błąd statystyką dla postaw i bohaterstwa obrońców.

Bolesław Chrobry

No i takie coś to potrafi człowieka zainteresować. Dzięki !

    PolishFactor

    Pełny orgazm można tylko przeżyć stając z karabinem w ręku na jednej z wartowni próbując bronić tego skrawka ziemi. Przenieść się do historycznego matrixa jaki utworzyliśmy przy EGRH.pl (Elektronicznej Grupie Rekonstrukcji Historycznych). Każdy może być rekonstruktorem w domu i znaleźć się w środku wydarzeń i tka wyrobić sobie opinie jak niebywała była obrona Westerplatte nazywana przez niektórych nie bez przyczyny polskimi Termopilami:

    https://www.youtube.com/watch?v=xvMlFEyFujo

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.