Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Paris, Paris…

Mamy dla Was książkę Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk i Marty Orzeszyny pt. „Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach Belle Époque” (PWN 2012).

Mamy dla Was książkę Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk i Marty Orzeszyny pt. „Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach Belle Époque” (PWN 2012).

Wydawnictwo PWN organizuje dla Was konkurs, w którym możecie wygrać podróż do Paryża. Też mamy nagrody do rozdania, choć nie tak hojne. 

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy książki Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach Belle Époque, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na trzy proste pytania i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu.

 1. Jaki wyrok zasądzono dla złodzieja, który wyniósł „Giocondę” z Luwru w 1911 r.?
 2. Proszę podać przynajmniej dwie wytyczne, jakie opracowano dla zabudowań powstających w trakcie wielkiej przebudowy Paryża rozpoczętej w 1853 r.
 3. Jaki warunek postawił Vincenzo Peruggia niedoszłemu kupcowi „Mona Lisy”?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w niedzielę 23 grudnia nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl . Pamiętajcie by podpisywać swoje zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

Komentarze (5)

 1. Nasz publicysta | Kamil Janicki Odpowiedz

  Panie Mariuszu, nie widzę żadnej wiadomości od Pana w tej sprawie. Przykro mi, że książka nie dotarła i bardzo przepraszam, jeśli błąd wyniknął z naszej strony – 2013 z różnych względów był dla nas dość trudnym rokiem.

  Niestety egzemplarzy Paryża już nie mamy. Wyślemy Panu jutro nagrodę zastępczą i dodatkowe dwie książki jako rekompensatę. Czy takie tytuły będą Panu odpowiadać?

  Felix von Luckner, Diabeł morski
  Stanisław Wasylewski, Na dworze króla Stasia.
  Stanisław Wasylewski, Romans prababki

  Prosiłbym tylko o przysłanie swojego adresu korespondencyjnego na mojego maila: janicki [wiadomy znak] mediahistoryczne.pl

 2. Mariusz Pilarski Odpowiedz

  Książki dotarły. Dziękuję. Oczywiście szkoda, że nie otrzymałem nagrody, ale reakcja redakcji z nagrodą pocieszenia super. Świadczy to o profesjonalizmie. Powodzenia!

  • Nasz publicysta | Rafał Kuzak Odpowiedz

   Cieszymy się, że książki dotarły i dziękujemy za miłe słowa. Oczywiście zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.