Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Targi Książki Historycznej w Krakowie – program towarzyszący

Do otwarcia Targów Książki Historycznej w Krakowie pozostały już właściwie tylko godziny. Pisaliśmy już o tym co do zaoferowania będą mieli Wydawcy współpracujący z „Ciekawostkami”. Jednak Targi to nie tylko książki, to także wiele imprez towarzyszących.

W czwartek młodzież powinny zainteresować warsztaty w formie gry przestrzennej „Dekada 79-89”. W ich trakcie uczniowie będą mieli okazję poznać realia życia przed 1989 rokiem. Przed graczami dziesięć lat różnych wydarzeń i zmian. Uczestnicy wcielą się w rolę obywatela, który ma na utrzymaniu rodzinę i stara się godnie przeżyć ten czas (11:00-13:00 II piętro – hol).

W piątek o godzinie 11:00 warto odwiedzić Salę Wystawową na II piętrze, gdzie odbędzie się spotkanie z dr Gabrielą Olszowską, dyrektorem Gimnazjum nr 2 w Krakowie oraz dr. hab. Andrzejem Waśko, wykładowcą na UJ, historykiem literatury, byłym wiceministrem Edukacji Narodowej. Jego tematem będzie przyszłość jaka czeka edukację humanistyczną.

W sobotę od 10:30 do 11:00 w Sali Wystawowej oraz holu na II piętrze będziemy mieli okazję zobaczyć prezentację grupy rekonstrukcji historycznej Podolski Regiment Odprzodowy z Krakowa. W programie: salwa z broni czarnoprochowej, pojedynek na szable oraz kilka słów o rekonstrukcji i formacjach wojskowych z XVII wieku.

Od czwartku do soboty zwiedzający zobaczą również wystawę legionowych zdjęć Jana Włodka (9:00-18:00, II piętro – hol). Rzecz jasna przez cały okres trwania Targów będą organizowane spotkania z autorami książek, prezentowanych w ich trakcie.

Szczegółowy plan imprez towarzyszących znajdziecie tutaj.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.