Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Targi Książki Historycznej w Krakowie – program towarzyszący

tkhDo otwarcia Targów Książki Historycznej w Krakowie pozostały już właściwie tylko godziny. Pisaliśmy już o tym co do zaoferowania będą mieli Wydawcy współpracujący z „Ciekawostkami”. Jednak Targi to nie tylko książki, to także wiele imprez towarzyszących.

W czwartek młodzież powinny zainteresować warsztaty w formie gry przestrzennej „Dekada 79-89”. W ich trakcie uczniowie będą mieli okazję poznać realia życia przed 1989 rokiem. Przed graczami dziesięć lat różnych wydarzeń i zmian. Uczestnicy wcielą się w rolę obywatela, który ma na utrzymaniu rodzinę i stara się godnie przeżyć ten czas (11:00-13:00 II piętro – hol).

W piątek o godzinie 11:00 warto odwiedzić Salę Wystawową na II piętrze, gdzie odbędzie się spotkanie z dr Gabrielą Olszowską, dyrektorem Gimnazjum nr 2 w Krakowie oraz dr. hab. Andrzejem Waśko, wykładowcą na UJ, historykiem literatury, byłym wiceministrem Edukacji Narodowej. Jego tematem będzie przyszłość jaka czeka edukację humanistyczną.

W sobotę od 10:30 do 11:00 w Sali Wystawowej oraz holu na II piętrze będziemy mieli okazję zobaczyć prezentację grupy rekonstrukcji historycznej Podolski Regiment Odprzodowy z Krakowa. W programie: salwa z broni czarnoprochowej, pojedynek na szable oraz kilka słów o rekonstrukcji i formacjach wojskowych z XVII wieku.

Od czwartku do soboty zwiedzający zobaczą również wystawę legionowych zdjęć Jana Włodka (9:00-18:00, II piętro – hol). Rzecz jasna przez cały okres trwania Targów będą organizowane spotkania z autorami książek, prezentowanych w ich trakcie.

Szczegółowy plan imprez towarzyszących znajdziecie tutaj.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.