Ciekawostki Historyczne

Tym razem mamy dla Was szybki konkurs z Wydawnictwem ZNAK. Wszystko kręci się wokół bohaterki największego skandalu, jaki dotknął brytyjską rodzinę królewską. Wybryki księcia Filipa i wpadki księcia Karola to przy tym pikuś. Wallis bije ich na głowę.

A oto nasza nagroda: książka "Ta kobieta. Wallis Simpson" Anne Sebby (ZNAK 2012).Tym razem mamy dla Was szybki konkurs z Wydawnictwem ZNAK. Wszystko kręci się wokół bohaterki największego skandalu, jaki dotknął brytyjską rodzinę królewską. Wybryki księcia Filipa i wpadki księcia Karola to przy tym pikuś. Wallis bije ich na głowę.

Do rozdania mamy trzy biografie księżnej Windsoru („Ta kobieta. Wallis Simpson”, ZNAK 2012). Aby je zdobyć wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania i mieć odrobinę szczęścia w trakcie losowania:

  1. Jak wielu rodaków towarzyszyło księciu Edwardowi podczas jego ślubu z Wallis Simpson?
  2. Który duchowny kościoła anglikańskiego odważył się wbrew intencjom hierarchów poprowadzić ceremonię?
  3. Jakie zaburzenia płciowe podejrzewał u księżnej Wallis jej biograf Michael Bloch?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w niedzielę 22 lipca nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl .

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.