Ciekawostki Historyczne

Groźnie i wojskowo... Tu strzelają, tam wywołują powstanie, siam szturmują wojskowe szpitale. A wszystko po to żeby zdobyć książkę Rodrica Braithwaite'a "Afgańcy. Ostatnia wojna imperium"

Tym razem mamy dla Was książkę Rodrica Braithwaite'a pt. "Afgańcy" (Znak, 2012)

Tym razem mamy dla Was książkę Rodrica Braithwaite'a pt. "Afgańcy" (Znak, 2012)

Groźnie i wojskowo… Tu strzelają, tam wywołują powstanie, siam szturmują wojskowe szpitale. A wszystko po to żeby zdobyć książkę Rodrica Braithwaite’a, Afgańcy. Ostatnia wojna imperium

Inni niech się biją, my tymczasem rozdajemy. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak mamy dla Was trzy egzemplarze książki Afgańcy. Ostatnia wojna imperium. Aby je zdobyć wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu:

  1. Jak nazywał się potężnie zbudowanego Ukrainiec, który 26 kwietnia 1985 r. obezwładnił strażników pilnujących jeńców w Badaberze?
  2. Jaki rozkaz wydał Gulbuddin Hekmatjar po powstaniu jeńców w Badaberze?
  3. Jaki procent żołnierzy sowieckiej 40. Armii okupujących Afganistanu chorowało na na żółtaczkę zakaźną?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w poniedziałek 30  kwietnia nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs2@ciekawostkihistoryczne.pl .

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.