Ciekawostki Historyczne

Groźnie i wojskowo... Tu strzelają, tam wywołują powstanie, siam szturmują wojskowe szpitale. A wszystko po to żeby zdobyć książkę Rodrica Braithwaite'a "Afgańcy. Ostatnia wojna imperium"

Tym razem mamy dla Was książkę Rodrica Braithwaite'a pt. "Afgańcy" (Znak, 2012)

Tym razem mamy dla Was książkę Rodrica Braithwaite'a pt. "Afgańcy" (Znak, 2012)

Groźnie i wojskowo… Tu strzelają, tam wywołują powstanie, siam szturmują wojskowe szpitale. A wszystko po to żeby zdobyć książkę Rodrica Braithwaite’a, Afgańcy. Ostatnia wojna imperium

Inni niech się biją, my tymczasem rozdajemy. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak mamy dla Was trzy egzemplarze książki Afgańcy. Ostatnia wojna imperium. Aby je zdobyć wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu:

  1. Jak nazywał się potężnie zbudowanego Ukrainiec, który 26 kwietnia 1985 r. obezwładnił strażników pilnujących jeńców w Badaberze?
  2. Jaki rozkaz wydał Gulbuddin Hekmatjar po powstaniu jeńców w Badaberze?
  3. Jaki procent żołnierzy sowieckiej 40. Armii okupujących Afganistanu chorowało na na żółtaczkę zakaźną?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w poniedziałek 30  kwietnia nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs2@ciekawostkihistoryczne.pl .

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Historia najnowsza

Szczyt makabry? Robił rzeźby z ludzkich...

W 1977 roku niemiecki lekarz Gunther von Hagens opracował proces nazwany potem plastynacją. Kilkadziesiąt lat później jego „trupy” zagrały w filmie o Bondzie.

23 października 2021 | Autorzy: Joanna Wycisło

Druga wojna światowa

Samolot trafiony, zatopiony? Niekoniecznie! Niektórzy piloci...

Trafienie samolotu nie zawsze wiązało się z jego całkowitym zniszczeniem. Historia zna przypadki, w których uszkodzona maszyna bezpiecznie lądowała. Duża w tym zasługa pilotów.

22 października 2021 | Autorzy: Grzegorz Okoński

Nieznajoma wyłowiona z Sekwany

Wszyscy ją znamy, a niektórzy pewnie całowali...

21 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.