Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Konkurs: Afgańcy

Tym razem mamy dla Was książkę Rodrica Braithwaite'a pt. "Afgańcy" (Znak, 2012)

Tym razem mamy dla Was książkę Rodrica Braithwaite'a pt. "Afgańcy" (Znak, 2012)

Groźnie i wojskowo… Tu strzelają, tam wywołują powstanie, siam szturmują wojskowe szpitale. A wszystko po to żeby zdobyć książkę Rodrica Braithwaite’a, Afgańcy. Ostatnia wojna imperium

Inni niech się biją, my tymczasem rozdajemy. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak mamy dla Was trzy egzemplarze książki Afgańcy. Ostatnia wojna imperium. Aby je zdobyć wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu:

  1. Jak nazywał się potężnie zbudowanego Ukrainiec, który 26 kwietnia 1985 r. obezwładnił strażników pilnujących jeńców w Badaberze?
  2. Jaki rozkaz wydał Gulbuddin Hekmatjar po powstaniu jeńców w Badaberze?
  3. Jaki procent żołnierzy sowieckiej 40. Armii okupujących Afganistanu chorowało na na żółtaczkę zakaźną?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w poniedziałek 30  kwietnia nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs2@ciekawostkihistoryczne.pl .

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.