Ciekawostki Historyczne

Daliśmy Wam moment na ochłonięcie i już ruszamy z nowym Konkursem. Tym razem wypijemy łyk cykuty, przegryzając tym fiolkę z cyjankiem. Podpisujemy "Zatruty pokój".

Mamy dla Was egzemplarze książki Gregora Dallasa pt. "Zatruty pokój" (Bukowy Las, 2012).

Mamy dla Was egzemplarze książki Gregora Dallasa pt. "Zatruty pokój" (Bukowy Las, 2012).

Daliśmy Wam moment na ochłonięcie i już ruszamy z nowym Konkursem. Tym razem wypijemy łyk cykuty, przegryzając tym fiolkę z cyjankiem. Podpisujemy „Zatruty pokój”.

Dzięki uprzejmości Bukowego Lasu mamy dla Was  trzy egzemplarze książki „Zatruty pokój” Gregora Dallasa. Co zrobić, aby je zdobyć? Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  1. W czerwcu 1939 r. na zadane w sondażu pytanie: „Czy Francja powinna użyć siły zbrojnej, by utrzymać dotychczasowy status Gdańska?”, 76% badanych Francuzów odpowiedziało, że tak. Jako odsetek osób udzielił odpowiedzi twierdzącej w podobnym sondażu , przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii przez Gallupa?
  2. W jaki sposób mieszkańcy miasteczka Ust’-Usa wezwali pomoc po walkach z rebeliantami w 1942 r.?
  3. Jak zginął Mark Andriejewicz Rietiunin?
Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 21 marca do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ArturJr

W 2. pytaniu nie powinno być '1942′ zamiast '1941′? Bo jeśli się nie mylę walki rozpoczęły się 24 stycznia ’42.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.