Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Huński najazd na ciekawostki

Inspiracją dla powstania artykułu była książka Michela Rouche pt. "Attyla i Hunowie. Ekspansja barbarzyńskich nomadów" (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011).

Dzicy nomadowie, którzy zawojowali pół świata. A przynajmniej go… sterroryzowali. To o nich traktuje książka, którą możecie wziąć szturmem w naszym konkursie.

Więcej o Hunach, ludożercach, Attyli i wielu innych barbarzyńcach przeczytacie w książce Michela Rouche pt. „Attyla i Hunowie”. Co zrobić aby ją zdobyć? Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  1. Jakim naukowym terminem określa się to, co Maorysi i niektórzy aborygeni robili z najlepszymi kawałkami ciała swoich zmarłych krewnych i przyjaciół?
  2. Ilu jeńców schwytanych po ataku Hunów na miasto Asemus jego obrońcy puścili wolno?
  3. Jaka grzywna groziła w prawie salickim za pożarcie przez wiedźmę ludzkiego mięsa?

Nagrody – trzy egzemplarze książki „Attyla i Hunowie. Ekspansja barbarzyńskich nomadów”, ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN – zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 18 lutego do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.