Ciekawostki Historyczne

Dzicy nomadowie, którzy zawojowali pół świata. A przynajmniej go... sterroryzowali. To o nich traktuje książka, którą możecie wziąć szturmem w naszym konkursie.

Więcej o Hunach, ludożercach, Attyli i wielu innych barbarzyńcach przeczytacie w książce Michela Rouche pt. „Attyla i Hunowie”. Co zrobić aby ją zdobyć? Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  1. Jakim naukowym terminem określa się to, co Maorysi i niektórzy aborygeni robili z najlepszymi kawałkami ciała swoich zmarłych krewnych i przyjaciół?
  2. Ilu jeńców schwytanych po ataku Hunów na miasto Asemus jego obrońcy puścili wolno?
  3. Jaka grzywna groziła w prawie salickim za pożarcie przez wiedźmę ludzkiego mięsa?

Nagrody – trzy egzemplarze książki „Attyla i Hunowie. Ekspansja barbarzyńskich nomadów”, ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN – zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 18 lutego do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.