Ciekawostki Historyczne

Dzicy nomadowie, którzy zawojowali pół świata. A przynajmniej go... sterroryzowali. To o nich traktuje książka, którą możecie wziąć szturmem w naszym konkursie.

Więcej o Hunach, ludożercach, Attyli i wielu innych barbarzyńcach przeczytacie w książce Michela Rouche pt. „Attyla i Hunowie”. Co zrobić aby ją zdobyć? Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  1. Jakim naukowym terminem określa się to, co Maorysi i niektórzy aborygeni robili z najlepszymi kawałkami ciała swoich zmarłych krewnych i przyjaciół?
  2. Ilu jeńców schwytanych po ataku Hunów na miasto Asemus jego obrońcy puścili wolno?
  3. Jaka grzywna groziła w prawie salickim za pożarcie przez wiedźmę ludzkiego mięsa?

Nagrody – trzy egzemplarze książki „Attyla i Hunowie. Ekspansja barbarzyńskich nomadów”, ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN – zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 18 lutego do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Skąd wzięły się słynne „Sławojki”?

„Ustępy powinny być nie tylko suche, ale gruntownie szorowane, tak aby używanie sedesu nie budziło wstrętu” – podkreślał minister Sławoj Składkowski w jednym ze swoich...

16 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Kapelusze z martwych ptaków

Zaczęło się od Marii Antoniny, którą koronowano na francuską królową w 1774 roku, i jej dwórek, których pierzaste fryzury zajmowały pół karety. A w kolejnych...

16 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Starożytność

Jedwabny Szlak – most między wschodem...

To tędy docierał do Europy jedwab, papier i inne zdobycze cywilizacyjne Państwa Środka. W drugą stronę – do Chin – płynęły m.in. perfumy czy biżuteria.

16 października 2021 | Autorzy: Marcin Moneta

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.