Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Huński najazd na ciekawostki

W konkursie do wygrania egzemplarze książki Michela Rouche pt. "Attyla i Hunowie. Ekspansja barbarzyńskich nomadów" (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011).

W konkursie do wygrania egzemplarze książki Michela Rouche pt. "Attyla i Hunowie. Ekspansja barbarzyńskich nomadów" (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011).

Dzicy nomadowie, którzy zawojowali pół świata. A przynajmniej go… sterroryzowali. To o nich traktuje książka, którą możecie wziąć szturmem w naszym konkursie.

Więcej o Hunach, ludożercach, Attyli i wielu innych barbarzyńcach przeczytacie w książce Michela Rouche pt. „Attyla i Hunowie”. Co zrobić aby ją zdobyć? Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  1. Jakim naukowym terminem określa się to, co Maorysi i niektórzy aborygeni robili z najlepszymi kawałkami ciała swoich zmarłych krewnych i przyjaciół?
  2. Ilu jeńców schwytanych po ataku Hunów na miasto Asemus jego obrońcy puścili wolno?
  3. Jaka grzywna groziła w prawie salickim za pożarcie przez wiedźmę ludzkiego mięsa?

Nagrody – trzy egzemplarze książki „Attyla i Hunowie. Ekspansja barbarzyńskich nomadów”, ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN – zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 18 lutego do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.