Ciekawostki Historyczne

Choć walentynki już dawno minęły, a na dzień kobiet jeszcze nie czas, rozdajemy wam prezenty z sercem w tle.

Tym razem mamy dla was książkę Stephena i Thomasa Amidonów pt. "Genialna maszyna. Biografia serca", ufundowaną przez Wydawnictwo Znak

Tym razem mamy dla was książkę Stephena i Thomasa Amidonów pt. "Genialna maszyna. Biografia serca", ufundowaną przez Wydawnictwo Znak

Choć walentynki już dawno minęły, a na dzień kobiet jeszcze nie czas, rozdajemy wam prezenty z sercem w tle.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa ZNAK mamy dla was trzy egzemplarze najnowszej książki  Stephena i Thomasa Amidonów. Co zrobić by zdobyć jeden z nich? To proste. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na nasze trzy pytania:

  1. Na czym polega zjawisko galwanizmu?
  2. Jak nazywał się kardiochirurg z Kalifornii, który w wypowiedzi dla „Time’a” nazwał transplantację zwierzęcego serca niemowlęciu pozbawioną odpowiedzialności brawurą?
  3. Jaką ciężką wadę wrodzoną miała „Baby Fae”?
Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 10 marca do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres:konkurs@ciekawostkihistoryczne.plPamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!
Zapraszamy też do udziału w naszym drugim konkursie, który znajdziecie TUTAJ

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Pierwszy strajk w historii USA

Zainicjowali go... Polacy

20 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Zimna wojna

„Ja mam ich wszystkich w du**e”...

Wprowadzenie latem 1976 roku drastycznych podwyżek cen doprowadziło do fali brutalnie tłumionych protestów. To był początek końca Edwarda Gierka.

20 października 2021 | Autorzy: Piotr Gajdziński

Średniowiecze

Masz dzieci? Nie odpoczniesz. Ta władczyni,...

Żadna inna władczyni z epoki Piastów nie miała tylu dzieci. Anna Przemyślidka była pod tym względem rekordzistką, ale jej rola nie sprowadzała się do rodzenia.

20 października 2021 | Autorzy: Gabriela Bortacka

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.