Ciekawostki Historyczne

Dzisiaj będzie krótko i treściwie. Bez zbędnych ceregieli odpowiadam na na żądanie tłumu: wyników i nagród! Jednak zanim przejdziemy do podania zwycięzców, czas na prawidłowe odpowiedzi.

  1. Jakim naukowym terminem określa się to, co Maorysi i niektórzy aborygeni robili z najlepszymi kawałkami ciała swoich zmarłych krewnych i przyjaciół? endokanibalizm
  2. Ilu jeńców schwytanych po ataku Hunów na miasto Asemus jego obrońcy puścili wolno? dwóch
  3. Jaka grzywna groziła w prawie salickim za pożarcie przez wiedźmę ludzkiego mięsa? 200 solidów

A oto zwycięzcy, którzy otrzymują po jednym egzemplarzu ufundowanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN książki „Attyla i Hunowie”:

  1. Przemysław Rey z Gdańska
  2. Bronisława Gałecka z Lubonia
  3. Krzysztof Kowal z Warszawy

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.