Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Rozwiązanie konkursu: Huński najazd na ciekawostki

A oto nagroda, czyli książka książki Michela Rouche pt. "Attyla i Hunowie. Ekspansja barbarzyńskich nomadów" (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011).

A oto nagroda, czyli książka książki Michela Rouche pt. "Attyla i Hunowie. Ekspansja barbarzyńskich nomadów" (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011).

Dzisiaj będzie krótko i treściwie. Bez zbędnych ceregieli odpowiadam na na żądanie tłumu: wyników i nagród! Jednak zanim przejdziemy do podania zwycięzców, czas na prawidłowe odpowiedzi.

  1. Jakim naukowym terminem określa się to, co Maorysi i niektórzy aborygeni robili z najlepszymi kawałkami ciała swoich zmarłych krewnych i przyjaciół? endokanibalizm
  2. Ilu jeńców schwytanych po ataku Hunów na miasto Asemus jego obrońcy puścili wolno? dwóch
  3. Jaka grzywna groziła w prawie salickim za pożarcie przez wiedźmę ludzkiego mięsa? 200 solidów

A oto zwycięzcy, którzy otrzymują po jednym egzemplarzu ufundowanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN książki „Attyla i Hunowie”:

  1. Przemysław Rey z Gdańska
  2. Bronisława Gałecka z Lubonia
  3. Krzysztof Kowal z Warszawy

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.