Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Fortuna kołem się toczy

W konkursie do wygrania egzemplarze książki Andrzeja Żora "Kronenberg. Dzieje fortuny", ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

W konkursie do wygrania egzemplarze książki Andrzeja Żora "Kronenberg. Dzieje fortuny", ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

Panie i Panowie, dzisiaj będzie o pieniądzach i to w ilości od której można dostać zawrotów głowy. Gigantyczna fortuna i nie mniejsza inwestycja.

Żeby dowiedzieć się o nich czegoś więcej, najlepiej zacząć od poczytania książki Andrzeja Żora „Kronenberg. Dzieje fortuny”, która jest nagrodą w naszym dzisiejszym konkursie. Co zrobić aby ją zdobyć? To proste! Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  1. Jak nazywała się instytucja powołana przez Piotra Steinkellera i Henryka Łubieńskiego w celu wybudowania pierwszej kolei żelaznej w zaborze rosyjskim?
  2. Kto w imieniu cara miał zadecydować o „być albo nie być” kolei warszawsko-wiedeńskiej?
  3. Czyją pozycję na rynku miała osłabić nieudana podczęstochowska inwestycja Władysława Edwarda Kronenberga?

Nagrody – trzy egzemplarze książki „Kronenberg. Dzieje fortuny”, ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN – zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 26 stycznia do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.