Ciekawostki Historyczne

Panie i Panowie, dzisiaj będzie o pieniądzach i to w ilości od której można dostać zawrotów głowy. Gigantyczna fortuna i nie mniejsza inwestycja.

Żeby dowiedzieć się o nich czegoś więcej, najlepiej zacząć od poczytania książki Andrzeja Żora „Kronenberg. Dzieje fortuny”, która jest nagrodą w naszym dzisiejszym konkursie. Co zrobić aby ją zdobyć? To proste! Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  1. Jak nazywała się instytucja powołana przez Piotra Steinkellera i Henryka Łubieńskiego w celu wybudowania pierwszej kolei żelaznej w zaborze rosyjskim?
  2. Kto w imieniu cara miał zadecydować o „być albo nie być” kolei warszawsko-wiedeńskiej?
  3. Czyją pozycję na rynku miała osłabić nieudana podczęstochowska inwestycja Władysława Edwarda Kronenberga?

Nagrody – trzy egzemplarze książki „Kronenberg. Dzieje fortuny”, ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN – zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 26 stycznia do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.