Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Fortuna kołem się toczy

W konkursie do wygrania egzemplarze książki Andrzeja Żora "Kronenberg. Dzieje fortuny", ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

W konkursie do wygrania egzemplarze książki Andrzeja Żora "Kronenberg. Dzieje fortuny", ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

Panie i Panowie, dzisiaj będzie o pieniądzach i to w ilości od której można dostać zawrotów głowy. Gigantyczna fortuna i nie mniejsza inwestycja.

Żeby dowiedzieć się o nich czegoś więcej, najlepiej zacząć od poczytania książki Andrzeja Żora „Kronenberg. Dzieje fortuny”, która jest nagrodą w naszym dzisiejszym konkursie. Co zrobić aby ją zdobyć? To proste! Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  1. Jak nazywała się instytucja powołana przez Piotra Steinkellera i Henryka Łubieńskiego w celu wybudowania pierwszej kolei żelaznej w zaborze rosyjskim?
  2. Kto w imieniu cara miał zadecydować o „być albo nie być” kolei warszawsko-wiedeńskiej?
  3. Czyją pozycję na rynku miała osłabić nieudana podczęstochowska inwestycja Władysława Edwarda Kronenberga?

Nagrody – trzy egzemplarze książki „Kronenberg. Dzieje fortuny”, ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN – zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 26 stycznia do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.