Ciekawostki Historyczne

W Nowym Roku życzymy uczestnikom naszych konkursów samych wygranych! A jako że nie chcemy być gołosłowni, szybciutko rozwiązujemy ostatni, sylwestrowo-noworoczny konkurs.

Tym razem w naszym konkursie mogliście wygrać trzy egzemplarze książki Piotra Jaźwińskiego pt. Oficerowie i dżentelmeni. Życie prywatne i służbowe kawalerzystów Drugiej Rzeczpospolitej (Instytut Wydawniczy Erica i Tetragon, 2011).

Tym razem w naszym konkursie mogliście wygrać trzy egzemplarze książki Piotra Jaźwińskiego pt. Oficerowie i dżentelmeni. Życie prywatne i służbowe kawalerzystów Drugiej Rzeczpospolitej (Instytut Wydawniczy Erica i Tetragon, 2011).

W Nowym Roku życzymy uczestnikom naszych konkursów samych wygranych! A jako że nie chcemy być gołosłowni, rozwiązujemy ostatni, sylwestrowo-noworoczny konkurs. 

Zanim jednak podamy listę zwycięzców, prawidłowe odpowiedzi.

  1. Jaki słynny koń kawaleryjski urodził się w Czaplach Małych? Kasztanka
  2. Oficer raz w roku otrzymywał specjalny dodatek na pokrycie wszelkich wydatków związanych z wyposażeniem i umundurowaniem. Jakiej kwota przysługiwała mu z tego tytułu? 300 złotych
  3. Jak miał na imię koń, któremu żołnierze nadali za zasługi na polu walki rangę kaprala i przed boksem którego rekruci musieli salutować? Grom

Teraz czas na najprzyjemniejszą część. Nagrody, czyli trzy egzemplarze „Oficerów i dżentelmenów„, ufundowane przez Ericę i Tetragon, otrzymują:

  1. Anna Wierzańska
  2. Robert Grudziński
  3. Agnieszka Możdżeń

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy.

A tymczasem zachęcamy Was do udziału w naszym najnowszym konkursie, który znajdziecie TUTAJ.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.