Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Jagiellonowie na co dzień i od święta

Nagrodą w konkursie jest książka Urszuli Borkowskiej pt. Dynastia Jagiellonów w Polsce, ufundowana przez Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011.

Nagrodą w konkursie jest książka Urszuli Borkowskiej pt. Dynastia Jagiellonów w Polsce, ufundowana przez Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011.

Jacy właściwie byli ci Jagiellonowie? Co mieli w sobie wyjątkowego, że ich dynastia jest w Polsce tak znana? Jak mieszkali i co porabiali kiedy akurat nie rządzili? Odpowiedzi na te pytania możecie szukać w książce,  która jest nagrodą w naszym dzisiejszym konkursie.

Co zrobić, żeby ją wygrać? To proste, wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  1. Jaki gatunek sera pożyczyła Elżbieta Habsburżanka ze spiżarni swojej teściowej (co stało się powodem słynnej karczemnej awantury, jaką urażona świekra zrobiła urzędnikowi sprawującemu pieczę nad jej zapasami)?
  2. Jakim motywem ozdobiono suknię  ślubną Bony i co on symbolizował?
  3. Kogo podejrzewano o zgładzenie wdowy po Aleksandrze Jagiellończyku?

Nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w piątek 13 stycznia nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl  (weźmiemy pod uwagę tylko odpowiedzi nadesłane na ten adres).

Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.