Ciekawostki Historyczne

Jacy właściwie byli ci Jagiellonowie? Co mieli w sobie wyjątkowego, że ich dynastia jest w Polsce tak znana? Jak mieszkali i co porabiali kiedy akurat nie rządzili? Odpowiedzi na te pytania możecie szukać w książce, która jest nagrodą w naszym dzisiejszym konkursie.

Nagrodą w konkursie jest książka Urszuli Borkowskiej pt. Dynastia Jagiellonów w Polsce, ufundowana przez Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011.

Nagrodą w konkursie jest książka Urszuli Borkowskiej pt. Dynastia Jagiellonów w Polsce, ufundowana przez Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011.

Jacy właściwie byli ci Jagiellonowie? Co mieli w sobie wyjątkowego, że ich dynastia jest w Polsce tak znana? Jak mieszkali i co porabiali kiedy akurat nie rządzili? Odpowiedzi na te pytania możecie szukać w książce,  która jest nagrodą w naszym dzisiejszym konkursie.

Co zrobić, żeby ją wygrać? To proste, wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  1. Jaki gatunek sera pożyczyła Elżbieta Habsburżanka ze spiżarni swojej teściowej (co stało się powodem słynnej karczemnej awantury, jaką urażona świekra zrobiła urzędnikowi sprawującemu pieczę nad jej zapasami)?
  2. Jakim motywem ozdobiono suknię  ślubną Bony i co on symbolizował?
  3. Kogo podejrzewano o zgładzenie wdowy po Aleksandrze Jagiellończyku?

Nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w piątek 13 stycznia nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl  (weźmiemy pod uwagę tylko odpowiedzi nadesłane na ten adres).

Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.