Ciekawostki Historyczne

Były wielkie przygotowania, pichcenie, sprzątanie i ubieranie choinki. Święta święta i po świętach, a karp-biedaczek tego nie przeżył. Zanim pożegnamy stary rok i powitamy nowy czas na konkurs.

Jeśli chcecie zdobyć jeden z trzech egzemplarzy książki Piotra Jaźwińskiego „Oficerowie i dżentelmeni. Życie prywatne i służbowe kawalerzystów Drugiej Rzeczpospolitej” ufundowanych przez  Instytut Wydawniczy Erica i Tetragon wystarczy, że odpowiecie na trzy nasze pytania, dotyczące polskiej kawalerii w międzywojniu:

  1. Jaki słynny koń kawaleryjski urodził się  w Czaplach Małych?
  2. Oficer raz w roku otrzymywał specjalny dodatek na pokrycie wszelkich wydatków związanych z wyposażeniem i umundurowaniem. Jakiej kwota przysługiwała mu z tego tytułu?
  3. Jak  miał na imię koń, któremu żołnierze nadali za zasługi na polu walki rangę kaprala i przed boksem którego rekruci musieli salutować?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które w Nowy Rok do północy  nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl . Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.